شنبه ۲۲ مرداد ۱۴۰۱
پرشین خودرو
۰۸:۲۲ | ۱۴۰۱/۰۴/۲۴
آغاز جشنواره فروش محصولات سایپا در سامانه یکپارچه تخصیص خودرو
۰۸:۲۲ | ۱۴۰۱/۰۴/۲۴
اجاره خودرو
25 تیرماه جاری انجام می شود؛

آغاز جشنواره فروش محصولات سایپا در سامانه یکپارچه تخصیص خودرو

جشنواره فروش محصولات سایپا در سامانه یکپارچه تخصیص خودرو ویژه متقاضیان عادی و قانون حمایت از خانواده و جوانی جمعیت از 25 تیرماه جاری آغاز می شود.

به گزارش خبرنگار پرشین خودرو، به مناسبت عید سعید غدیرخم انواع شرایط فروش محصولات گروه خودروسازی سایپا ویژه متقاضیان عادی و قانون حمایت از خانواده وجوانی جمعیت مطابق جداول زیر اعلام شد.

متقاضیان از روز شنبه مورخ 25 تیرماه جاری(به مدت سه روز) می توانند با ورود به سایت سامانه یکپارچه تخصیص خودرو به آدرس https://sale.iranecar.com پس از ثبت اطلاعات شخصی و دریافت کد کاربری و رمز عبور اخذ شده از سایت، نسبت به ثبت نام خودرو اقدام کنند.


 


نکات مهم در خصوص طرح قانون حمایت از خانواده و جوانی جمعیت:
1- در راستای ابلاغ قانون حمایت از خانواده و جوانی جمعیت مصوبه مجلس شورای اسلامی به تاریخ 18 آبان ماه 1400 ثبت نام یک دستگاه از محصولات این بخشنامه برای مادرانی كه فرزند دوم و ما بعد آنها پس از تاریخ قانون مذكور متولد شده اند نیز فراهم گردیده است. لازم به ذكراست هر كد ملی تنها مجاز به ثبت نام یک دستگاه خودرو در یکی از شركت های خودروسازدر این طرح می باشد.
2- اطلاعات منتخبین طرح ویژه قانون حمایت از خانواده و جوانی جمعیت به سازمان ثبت احوال ارسال می گردد تا پس از شناسایی مادران حایز شرایط امکان ثبت نام نهایی برای ایشان فراهم گردد.

شرایط بخشنامه:
1- هرگونه محدودیت لازم در فرایند ثبت نام تا تحویل خودرو لحاظ می گردد.
2- چنانچه در هر یک از مراحل ثبت نام تا تحویل خودرو، مشخص گردد اطلاعات متقاضی ناصحیح بوده و یا ناقض شرایط بخشنامه می باشد، ثبت نام متقاضی كان لم یکن خواهد گردید.
3- در صورتیکه پس از امضای قرارداد فی مابین مشتری بر حسب ضرورت و یا الزامات قانونی و یا لزوم رعایت استانداردهای اجباری و محیط زیست از جمله (سطح آلایندگی یورو4، یورو5 و ...) شركت ملزم به نصب تجهیزات و یا لوازم اضافی ( آپشن ) بر روی خودرو گردد و یا تغییری در برخی از قطعات خودرو ایجاد شود و یا هرگونه افزایش هزینه های ( شماره گذاری، بیمه، مالیات، مالیات نقل و انتقال، و ...) تا قبل از فاكتور خودرو صورت پذیرد، دعوتنامه تکمیل وجه هزینه های مربوطه صادر خواهد شد.
4- در روش پیش فروش یکساله و مشاركت در تولید، قیمت غیر قطعی می باشد.
5- در روش پیش فروش یکساله و مشاركت در تولید، قیمت نهایی خودروها در زمان ارسال دعوتنامه به قیمت روز شرکت بوده و بر اساس قیمت زمان تحویل مندرج در قرارداد مشتریان، محاسبه و اخذ خواهد شد.
تبصره: مبلغ واریزی از سوی مصرف كننده به عنوان بخشی از ثمن معامله به صورت علی الحساب پرداخت گردیده است. قیمت نهایی خودرو بر اساس قرارداد پس از صدور دعوتنامه توسط خودروساز و تکمیل وجه توسط مصرف كننده و بر مبنای قیمت زمان تحویل مندرج در قرارداد مشخص خواهد شد.
6- در روش پیش فروش یکساله و مشاركت در تولید، رنگ خودرو توسط مشتری و پس از صدور دعوتنامه تکمیل وجه بر اساس رنگ های قابل عرضه انتخاب خواهد شد. بنابراین رنگ انتخابی در زمان ثبت نام، ملاك تحویل خودرو نخواهد بود.
7- در روش فروش فوق العاده و پیش فروش یکساله از زمان واریز وجه تا زمان تحویل خودرو، سود مشارکت و انصراف صفر خواهد بود.
8- در صورت بروز هرگونه تاخیر احتمالی در تحویل خودرو برابر ضوابط مندرج در قرارداد، خسارت تاخیر در روش فروش فوق العاده معادل 36 درصد سالیانه و در روش پیش فروش یکساله معادل 92 درصد سالیانه و در روش مشاركت در تولید معادل 98 درصد سالیانه، محاسبه و در بازه زمانی مطابق ضوابط قابل پرداخت خواهد بود.
9- در روش فروش فوق العاده یکی از بسته های خدمت و آپشن در زمان واریز وجه بصورت پیش فرض انتخاب شده است، در صورتیکه مشتری تمایل به تغییر در بسته خدمت و آپشن و یا حذف آن داشته باشد می تواند قبل از واریز وجه اقدام نماید. همچنین در روش های پیش فروش یکساله و مشاركت
در تولید امکان انتخاب بسته های خدمت و آپشن برای خودروها بصورت اختیاری فراهم می باشد. در صورت انتخاب بسته، مبلغ آن در زمان پرداخت مابه التفاوت از مشتریان اخذ می گردد.
10- با توجه به اهمیت كنترل مدارك هویتی و آدرس محل سکونت مشتریان، نمایندگی موظف است مدارك و مستندات مشتریان را کنترل و از صحت و سقم آن اطمینان حاصل نماید.
11- با توجه به دستورالعمل های صادره توسط پلیس راهور ناجا مبنی بر ثبت و بروزرسانی اطلاعات فردی و آدرس مشتریان در سامانه شماره گذاری موارد ذیل متذكر می گردد :
الف )در صورتیکه مشتری در سامانه شماره گذاری فاقد اطلاعات فردی و سکونتی بوده و یا بیشتر از یکسال از آخرین تاریخ بروزرسانی اطلاعات فردی و نشانی محل سکونت آن در سامانه شماره گذاری گذشته باشد، مشتری محترم می بایست با مراجعه به سامانه سخا نسبت به بروزرسانی و یا ثبت آخرین اطلاعات خود اقدام نموده و پس از تائید توسط اداره پست تصویر نشانی ثبت شده در سامانه سخا را به
نمایندگی محل ثبت نام خود تحویل نماید.
ب )در صورتیکه مشتری دارای برگه احراز سکونت باشد میبایست حتما ً برگه مذكور را به نمایندگی محل ثبت نام خود تحویل نماید در غیر اینصورت عواقب ناشی از آن بر عهده مشتری خواهد بود.
لازم به ذكر است تا زمانیکه برگه احراز سکونت توسط مشتری به نمایندگی ارائه نگردد و یا اطلاعات مورد نیاز شماره گذاری به درستی ارائه نشده باشد، شماره پذیرش مشتری وارد مرحله تخصیص نخواهد شد و فاكتور نمی گردد و عواقب ناشی از عدم فرآیند مذكور بر عهده مشتری خواهد بود همچنین علاوه بر اینکه سود تاخیر در تحویل ناشی از عدم شماره گذاری به آنان تعلق نخواهد گرفت، هزینه پاركینگ و نگهداری خودرو نیز از ایشان دریافت خواهد شد.

برای دریافت جشنواره فروش محصولات گروه خودروسازی سایپا کلیک کنید.

 

!
!
!