جمعه ۸ مهر ۱۴۰۱
پرشین خودرو
۱۱:۳۱ | ۱۴۰۱/۰۵/۰۱
قطعه سازان بزرگ همراه با خودروسازان به تعطیلات تابستانی رفتند
۱۱:۳۱ | ۱۴۰۱/۰۵/۰۱
اجاره خودرو
/اختصاصی/

قطعه سازان بزرگ همراه با خودروسازان به تعطیلات تابستانی رفتند

تعطیلات تابستانی خودروسازان به مدت یک هفته از امروز اول مرداد ماه آغاز شد و به موازات خودروسازان، شرکت های بزرگ قطعه‌سازی کشور نیز در ایام تعطیلات تابستانی خودروسازان به تعطیلات می روند.

به گزارش خبرنگار پرشین خودرو، طبق روال هر ساله در صنعت خودرو و قطعه‌سازی، این صنایع در تابستان هر سال به مدت یک هفته خطوط تولید را متوقف کرده و به تعطیلات تابستانی می‌روند و از این فرصت برای انجام عملیات به بازسازی و رفع عیوب خطوط تولید استفاده می کنند.

امسال نیز همانند رسم هر ساله از امروز شنبه اول مرداد ماه 1401، تعطیلات تابستانی خودروسازان به مدت یک هفته آغاز شد و همزمان شرکت های قطعه‌سازی بزرگ نیز در ایام تعطیلات تابستانی خودروسازان به تعطیلات رفته اند.

اما امسال تعطیلات تابستانی خودروسازان و قطعه سازان در شرایطی آغاز می شود که این صنایع در شرایط نسبتا مناسبی به لحاظ تولید عبور مستقیم و تکمیل خودروهای ناقص و در کف به سر می‌برند.

بر اساس جدید ترین آماری که در روز گذشته به نقل از مدیرعامل سایپا منتشر شد، تعداد خودرو‌های ناقص کف پارکینگ‌های سایپا به صفر رسیده و این گروه خودروسازی با بستن پرونده خودروهای ناقص توانسته است عرضه محصولات این مجموعه را به بیش از 95 درصد برساند.

گروه صنعتی ایران‌ خودرو نیز با تغییر رویکردهای خود و حذف خودروهای ناقص از فرآیند تولید از بهمن سال گذشته تاکنون گام مهم و موثری در افزایش عرضه به بازار داشته است به طوری که بر اساس جدیدترین آمار این گروه تا آخرین روز تیرماه 1401 با افزایش 47 درصدی تولید کامل و عبور مستقیم، رشد 30 درصدی تحویل خودرو به مشتریان به ثبت رسانده و تعهدات معوق این گروه صنعتی در روز 31 تیر‌ماه امسال به عدد کم‌نظیر سه هزار دستگاه رسیده است.
 

!
!
!