جمعه ۸ مهر ۱۴۰۱
پرشین خودرو
۱۶:۲۴ | ۱۴۰۱/۰۵/۰۳
استفاده از کودکان کار در هیوندای آمریکا
۱۶:۲۴ | ۱۴۰۱/۰۵/۰۳
اجاره خودرو

استفاده از کودکان کار در هیوندای آمریکا

پلیس محلی در ایالت آلابامای آمریکا اعلام کرده که یک کارخانه زیرمجموعه شرکت هیوندای برای تولیدات لوازم خودرو از کودکان کار استفاده کرده است.

به گزارش پرشین خودرو، پلیس محلی منطقه مونت‌گومری در ایالات آلابامای آمریکا اعلام کرد که یک کارخانه زیر مجموعه شرکت خودروسازی هیوندای کره جنوبی در تولید قطعات خودرو از کودکان کار استفاده کرده است.

این کودکان در برخی موارد حتی 12 ساله بودند و به گفته خانواده‌ها و برخی از همین کودکان، آنها در واحد فلزکاری کارخانه اسمارت آلاباما فعالیت می‌کردند. هیوندای یکی از سهامداران عمده اسمارت است و قطعات مهمی از خودروهای هیوندای را‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ تولید می‌کند.

هیوندای طی بیانیه‌ای اعلام کرده که اقدامات مربوط به اشتغال غیرقانونی در هیچ یک از واحدهای تولیدی این شرکت را‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ تحمل نکرده و تمام زیر مجموعه‌های محلی باید از رویه‌ها و سیاست‌های تعیین‌شده از سوی این شرکت پیروی کنند.

شرکت اسمارت هم در بیانیه‌ای جداگانه اعلام کرد که به قوانین محلی، ایالتی و فدرال پایبند بوده و هر گونه اتهام درباره به‌کارگیری افراد زیر سن قانونی را‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ رد کرده است.

اسمارت می‌گوید: برای تامین نیروهای موقت خود از آژانس‌های کاریابی محلی استفاده کرده و انتظار دارد این آژانس‌ها در استخدام کارگران به قوانین محلی پایبند باشند.

زمانی موضوع استفاده از کودکان در کارخانه اسمارت هیوندای در آلاباما مورد توجه اذهان عمومی قرار گرفت که یکی از این کودکان در ماه فوریه ناپدید شده بود. این دختر که این ماه 14 ساله می‌شود، به همراه دو برادر 12 و 15 ساله خود امسال به مدرسه نرفته و در شرکت اسمارت کار کرده‌ است. پدرو تزی، پدر این کودکان هم این موضوع را‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ تایید کرده است.

!
!
!