جمعه ۲۸ مرداد ۱۴۰۱
پرشین خودرو
۱۴:۴۹ | ۱۴۰۱/۰۵/۰۵
کیفیت خودرو‌های تولیدی برای مردم مشهود می‌شود
۱۴:۴۹ | ۱۴۰۱/۰۵/۰۵
اجاره خودرو
وعده جدید وزیر صنعت، معدن و تجارت:

کیفیت خودرو‌های تولیدی برای مردم مشهود می‌شود

وزیر صنعت، معدن و تجارت وعده داد که کیفیت خودرو‌های تولیدی تا پایان امسال برای مردم مشهود شود.

به گزارش پرشین خودرو، سیدرضا فاطمی امین، با بیان این مطلب گفت: گام‌هایی برای ارتقای کیفیت خودرو‌ها برداشته شده، اما ممکن است در حال حاضر برای مردم واضح نباشد.

وی با تاکید بر لزوم ارتقای کیفیت خودرو‌ها اظهار داشت: با اقداماتی که امسال در صنعت خودرو کشور صورت گرفته به تدریج ارتقای کیفیت خودرو‌ها برای مردم آشکار می‌شود.

فاطمی امین افزود: خودروسازان بزرگ کشور از اوایل امسال تا کنون بالای ۹۰ درصد خودرو‌های تولیدی خود را کامل تولید کرده اند و خودروی ناقصی نداشته اند و در این راستا ایران خودرو به طور مشخص از اول خرداد ۱۴۰۱ تا امروز هر خودرویی را که وارد خط تولید کرده به صورت کامل از خط تولید بیرون آورده است.

به گفته وزیر صنعت، معدن و تجارت در شرکت خودروسازی سایپا هم بالای ۹۰ تا ۹۵ درصد این اتفاق افتاده و خودروی ناقصی تولید نشده که این امر به معنای ارتقای کیفیت است.

وی توضیح داد: وقتی خودرو از خط تولید بیرون می‌آید و ناقص وارد پارکینگ می‌شود، پنج تا شش ماه در آنجا می‌ماند و دوباره وارد خط تولید می‌شود حتماً کیفیت آن افت می‌کند و در حال حاضر اتفاقاتی که در مورد کیفیت خودرو رخ داده است، تولید نشدن خودرو‌های ناقص است که در آذر و دی سال ۱۴۰۰ تعداد ۱۷۰ هزار دستگاه خودروی ناقص کف پارکینگ‌ها بود؛ در حال حاضر به ۲۲ هزار دستگاه رسیده و تا آخر مرداد و اوایل شهریور ماه به صفر و نزدیک صفر خواهد رسید.

!
!
!