جمعه ۸ مهر ۱۴۰۱
پرشین خودرو
۰۹:۲۴ | ۱۴۰۱/۰۵/۱۰
رونمایی کادیلاک از گران ترین ماشین الکتریکی جهان
۰۹:۲۴ | ۱۴۰۱/۰۵/۱۰
اجاره خودرو
/گزارش خبری/

رونمایی کادیلاک از گران ترین ماشین الکتریکی جهان

کادیلاک از گران ترین ماشین الکتریکی جهان رونمایی کرد.

به گزارش پرشین خودرو، کادیلاک تا اواخر دهه پنجاه میلادی، استانداردی برای ماشین‌های لوکس جهان بود. اما در سال‌های اخیر بازار را به خودروسازان اروپایی و ژاپنی واگذار کرده و چند بار تلاشش برای احیای دوباره این مارک ناموفق بوده است.

 

گران ترین ماشین الکتریکی جهان


کادیلاک برای بازگشت به اوج از شکوه گذشته‌اش الهام گرفته است. این شرکت می‌گوید سلستیک را با نگاهی به مدل الدورادو (Eldorado) سال 1957 و مدل V16 ساخت سال‌های دهه 30 میلادی طراحی کرده است. مدل الدورادو در زمان خود از نظر تک بودن و قیمت با رولزرویس رقابت می‌کرد.

کادیلاک تصاویری که منتشر کرده بسیار به مدل نهایی شبیه است. ماشین‌ها قرار است به صورت سفارشی و با دست تولید شود و مشتری می‌تواند تا حد زیادی ماشین را به سلیقه خود تغییر دهد. مثلا انتخاب رنگ نامحدود است و ماشین به هر رنگی که مشتری بخواهد ساخته می‌شود.

 

گران ترین ماشین الکتریکی جهانکادیلاک اطلاعاتی درباره قیمت ماشین منتشر نکرده، اما روزنامه آمریکایی وال‌استریت‌ژورنال ماه گذشته از قول منابع آگاه خبر داد که قیمت پایه ماشین حدود 300 هزار دلار است و بعد از اضافه‌شدن امکانات سفارشی قیمتش بسیار بیشتر خواهد بود. با این قیمت، کادیلاک گران‌ترین ماشین الکتریکی می باشد که تاکنون معرفی شده است.

نام این مدل جدید سلستیک (Celestiq) است. و لوکس‌ترین مدل کادیلاک به احتمال زیاد اواخر سال 2023 به بازار خواهد آمد.

 

گران ترین ماشین الکتریکی جهان

 


خودروساز آمریکایی همچنین ادعا می‌کند که پیشرفته‌ترین فن‌آوری روز به سرنشینان ارائه می‌شود؛ از جمله نمایشگر 55 اینچی که روی داشبورد است و امکانی که می‌توان با آن بخش‌هایی از سقف شیشه‌ای ماشین را مات کرد.

سیستم خودرانی به نام اولترا کروز از جمله امکانات دیگر ماشین است که به راننده اجازه می‌دهد در برخی خیابان‌ها و جاده‌های خارج از شهر دستش را از فرمان بردارد.

سلستیک دومین مدل الکتریکی کادیلاک خواهد بود. این شرکت در حال حاضر یک شاسی‌بلند الکتریکی به نام لیریک در محصولاتش دارد و اعلام کرده که همه مدل‌هایش تا سال 2030 الکتریکی خواهد شد.

!
!
!