دوشنبه ۷ آذر ۱۴۰۱
پرشین خودرو
۱۱:۳۶ | ۱۴۰۱/۰۶/۱۰
درخواست تحقیق و تفحص برای رفع مشکل خودروهای فرسوده
۱۱:۳۶ | ۱۴۰۱/۰۶/۱۰
اجاره خودرو
/اختصاصی/عضو کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی خبر داد:

درخواست تحقیق و تفحص برای رفع مشکل خودروهای فرسوده

نماینده مردم ارومیه در خانه ملت با اشاره به اینکه موضوع خودروهای فرسوده به دلیل ارتباط با سلامت شهروندان اهمیت بسیاری دارد و نادیده گرفته شده است، گفت: خروج خودروهای فرسوده را از رییس کمیسیون اجتماعی مجلس پیگیری می کنم تا درخواست تحقیق و تفحص در این خصوص داشته باشند.

سید سلمان ذاکر، در گفت وگو با خبرنگار پرشین خودرو، با بیان این مطلب و با طرح این سئوال که با وجود معضل آلایندگی ها و آلودگی هوا چرا کمیسیونهای مجلس در موضوع خروج خودروهای فرسوده همچنان در سکوت به سر می برند، اظهار داشت: وزارت کشور، وزارت راه و شهرسازی، وزارت صمت و سازمان حفاظت محیط زیست متولی اصلی رفع معضل خودروهای فرسوده هستند، و این وزارتخانه ها و سازمانها پاسخگوی مشکلات سلامتی مردم می باشند. فقط بابت استفاده از خودروهای فرسوده امراض بسیاری گریبان مردم را گرفته است و ده ها تذکر در این ارتباط، مجلس به مسئولان ذیربط داده، که متاسفانه کوچکترین جوابی دریافت نشده است.

وی با بیان اینکه خارج کردن خودروی فرسوده از چرخه حمل و نقل، امری حیاتی برای کشور محسوب می‌شود، گفت: باید تهاتر نفت برای تامین ناوگان های فرسوده عمومی، اتوبوس و مینی بوس انجام شود. مگر نه اینست که تهاتر نفت باید برای کالاهای اساسی مورد استفاده قرار گیرد، رفع این معضل هم بسیار مساله جدی و اساسی برای کشور است.

 

سید سلمان ذاکر


ذاکر، با تاکید بر اینکه بیشترین میزانِ آلایندگی، مربوط به حمل و نقل عمومی و ناوگان های فرسوده ای است که همچنان مورد استفاده قرار می گیرد، افزود: خودروهای فرسوده نه تنها مصرف سوخت بالایی دارند بلکه در آلودگی کلان شهر‌ها نیز نقش مهمی ایفا می‌کنند. در بسیاری از شهرها، مردم در حسرت بهره مندی از یک خودرویِ خوب عمومی می باشند که سالهاست از هیچ طریقی میسر نشده است.

نماینده مردم ارومیه با تاکید بر اینکه صدور مجوز برای خودروهای اسقاطی و ایجاد تسهیلات، از راه های کمک به حل مشکل خودروهای فرسوده است، اضافه کرد: متاسفانه در کشور ما اعطای تسهیلات خودرو متوقف شده است و این ضعف بزرگی برای بانک مرکزی است، زیرا بسیاری از کلانشهر‌های ایران با آلودگی هوا رو‌به‌رو هستند. تردد خودروهای فرسوده به این آلودگی‌ها دامن می‌زند و سبب افزایش آلایندگی‌ها می‌شود. آنها بیش از 20 برابر خودرو‌های معمولی تولید آلودگی دارند و تنها با جریمه نمی‌توان تردد آنها را محدود کرد بلکه باید مشوق هایی مانند اعطای تسهیلات برای رفع این معضل قرار داد.

وی ادامه داد: باید هرچه سریعتر این مساله سامان پذیرد تا سلامتی مردم بیش از این به دلایل واهی آسیب نبیند. خارج نکردن خودرو‌های فرسوده سبب می‌شود که هر روزه بر آلودگی کلان‌‌شهر‌ها افزوده شود و این یک تهدید بسیار جدی برای محیط زیست است.

براساس ماده هشت قانون هوای پاک که در ۲۵ تیر ۱۳۹۶ مصوب شد، تمامی اشخاص حقیقی و حقوقی مالک وسایل نقلیه موظف‌اند وسیله نقلیه را پس از رسیدن به سن فرسودگی از رده خارج کنند که این سن برای خودروهای سواری، سنگین و نیمه سنگین و موتور سیکلت متفاوت است. بر اساس این طرح، مراکزی به نام مراکز اسقاط به وجود آمدند تا خودروهای فرسوده را از رده خارج کنند.

خودروهای فرسوده نه تنها مصرف سوخت بالایی دارند بلکه در آلودگی کلان شهر‌ها نیز نقش مهمی ایفا می‌کنند. به گفته مسئولان بالغ بر سه میلیون دستگاه خودرو فرسوده در کشور در حال تردد می باشند.

 

خبرنگار: رقیه فرخی

!
!
!