سه شنبه ۱۲ مهر ۱۴۰۱
پرشین خودرو
۱۲:۵۰ | ۱۴۰۱/۰۶/۰۹
 دردسر خشکسالی برای خودروهای برقی
۱۲:۵۰ | ۱۴۰۱/۰۶/۰۹
اجاره خودرو

دردسر خشکسالی برای خودروهای برقی

قطع برق، به دلیل خشکسالی و موج گرما در چین، زیرساخت‌های شارژ خودروهای الکتریکی را در برخی مناطق تحت‌تاثیر قرار داد. استان سیچوان شدیدترین خشکسالی چین را از دهه ۱۹۶۰ تاکنون تجربه می‌کند که این استان را مجبور به کاهش تولید برق آبی کرد. از سوی دیگر، موج گرما به طور قابل‌توجهی تقاضا برای برق را افزایش داد.

به گزارش پرشین خودرو، در حال حاضر، گزارش‌های متعددی در مورد کارخانه‌های تولیدی متوقف‌شده (از جمله کارخانه خودروسازی تویوتا و کارخانه باتری CATL) وجود دارد. علاوه بر این، برخی از ایستگاه‌های شارژ الکتریکی آفلاین شده‌‌اند.

این گزارش نشان می‌‌دهد سوپرشارژرهای تسلا و ایستگاه‌‌های تعویض باتری نیو در شهرهای چنگدو و چونگ‌کینگ تحت‌تاثیر قرار گرفته‌‌اند، که قطعا خبر خوبی برای رانندگان خودروهای برقی نیست.

نیو اخطارهای موقتی را برای مشتریان خود ارسال کرد؛ مبنی بر اینکه برخی از ایستگاه‌های تعویض باتری به دلیل دمای بالا از کار افتاده‌اند. ارائه‌دهندگان خدمات شارژ عمومی نیز با مشکلاتی مواجه هستند و این موضوع نشان می‌دهد کشورهای سراسر جهان باید نه‌تنها برای زیرساخت شارژ، بلکه در نیروگاه‌ها، خطوط برق و سیستم‌های ذخیره انرژی نیز هزینه کنند.

!
!
!