سه شنبه ۱۲ مهر ۱۴۰۱
پرشین خودرو
۱۰:۲۸ | ۱۴۰۱/۰۶/۱۴
تفاوت گیربکس اتوماتیک و نیمه اتوماتیک / مقاله جامع خودرو
۱۰:۲۸ | ۱۴۰۱/۰۶/۱۴
اجاره خودرو
/گزارش خبری/

تفاوت گیربکس اتوماتیک و نیمه اتوماتیک / مقاله جامع خودرو

برای شناخت بهتر انواع گیربکس، در این مطلب به بررسی تفاوت گیربکس اتوماتیک و نیمه اتوماتیک خواهیم پرداخت. برای داشتن اطلاعات بیشتر در این مورد، می‌توانید این مطلب را مطالعه کنید.

به گزارش پرشین خودرو، در حین خرید خودرو، موارد و نکات مهمی وجود دارد که باید مد نظر قرار بگیرند. گیربکس یکی از بخش‌های بسیار مهم هر نوع خودرویی است که در انواع مختلفی توسط شرکت‌های مختلفی تولید و روی خودروهای گوناگون قرار می‌گیرد. گیربکس‌های اتومات این روزها به دلیل راحتی رانندگی و لذت بیشتر آن مورد توجه راننده‌های قرار گرفته‌اند. گیربکس‌های اتوماتیک نیز انواع متفاوتی دارند که هر کدام دارای مزایا و معایبی هستند و باید با توجه به نیاز مشتری انتخاب شده و کاملا حساب‌شده در مورد انتخاب آن‌ها تصمیم گرفته شود. در این مطلب، اما ما به بررسی تفاوت گیربکس اتوماتیک و نیمه اتوماتیک می‌پردازیم و با بررسی این تفاوت سعی می‌کنیم که دید بهتر و وسیع‌تری را در اختیار شما قرار دهیم.

 

فهرست مطالب

تفاوت گیربکس اتوماتیک و نیمه اتوماتیک در چیست؟

گیربکس اتوماتیک چگونه کار می‌کند؟

گیربکس نیمه اتوماتیک چیست و چه تفاوتی با اتوماتیک دارد؟

تعمیر گیربکس اتوماتیک

 

تفاوت گیربکس اتوماتیک و نیمه اتوماتیک در چیست؟

گیربکس‌های اتوماتیک با ویژگی‌هایی که دارند، توجهات زیادی را به خود جلب کرده‌اند و بسیاری از رانندگان، تمایل زیادی دارند که از این نوع گیربکس‌ها به دلیل راحتی رانندگی استفاده کنند. در واقع تعویض مدام دنده‌ها و قرار دادن پا روی کلاچ مشکلی است که هم باعث خستگی راننده شده و هم سختی رانندگی را به دنبال دارد. گیربکس‌های اتومات به همین منظور طراحی و تولید می‌شوند که بتوانند رانندگی را تا بالاترین حد راحت کنند. البته هر گیربکس اتوماتیکی دارای مزایا و معیل مخصوص خود است. یکی از انواع گیربکس که باید آن را در دسته گیربکس‌های اتومات قرار دهیم، گیربکس نیمه اتوماتیک است؛ این که این گیربکس چه مشخصاتی است و اصلا چرا به این معروف شده است، موضوعی است که قصد داریم در مورد آن صحبت کنیم.

اطلاعاتی که در این مقاله آمده است بر گرفته از سایت تعمیرکار یکی از مجهزترین تعمیرگاه های خودرو در ایران می باشد .تفاوت گیربکس اتوماتیک و نیمه اتوماتیک را در این مطلب به شکل مفید و کاربردی بیان خواهد شد؛ بنابراین برای این که بدانید که تفاوتی بین این دو نوع گیربکس وجود دارد، مطالعه این مطلب بسیار مفید خواهد بود. در واقع ما هر دو نوع گیربکس را در ادامه به طور مجزا بررسی خواهیم کرد و به بیان تفاوت‌های بین آن‌ها نیز می‌پردازیم.

تفاوت بین گیربکس اتوماتیک و نیمه اتوماتیک در چیست؟

 

گیربکس اتوماتیک چگونه کار می‌کند؟

در ابتدای بحث تفاوت گیربکس اتوماتیک و نیمه اتوماتیک، در مورد عملکرد گیربکس‌های اتوماتیک صحبت می‌کنیم. این که خودروهای با گیربکس اتوماتیک چه تفاوتی با مدل‌های دستی دارند و مکانیزم عملکردی آن‌ها چگونه است؟

به صورت ساده در گیربکس‌های اتوماتیک دیگر خبری از تعویض دنده به صورت دستی و توسط راننده نخواهد بود؛ تعویض دنده‌ها به شکل خودکار و متناسب با سرعت و مسیر حرکت صورت خواهد گرفت. اما بیایید نگاهی عمیق‌تر به این این نوع گیربکس محبوب داشته باشیم. اجزای تشکیل‌دهنده گیربکس اتوماتیک به صورت کلی شامل، مبدل گشتاور، کامپیوتر مرکزی، کلاچ گیربکس اتومات و چرخ دنده‌ها هستند. در این نوع گیربکس، کلاچی برای تعویض دنده وجود ندارد و دنده‌ها به شکل خودکار تعویض می‌شوند؛ کافی است تنها حالت دنده را در وضعیت مورد نظر قرار دهید و دیگر خودرو به صورت خودکار همه کار را انجام می‌دهد!

اما این نوع گیربکس چگونه کار می‌کند؟ در این گیربکس‌ها نیروی مکانیکی از موتور دریافت شده و با کمک مبدل، به گیربکس انتقال می‌یابند. در حقیقت در این شرایط نیرویی که توسط مبدل دریافت می‌شود، محور ورودی گیربکس اتومات را می‌چرخاند. حالت‌های مختلفی برای گیربکس اتومات وجود دارد؛ بسته به نوع گیربکس و تعداد دنده‌های آن، به شکل کلی وقتی راننده حالت دنده را روی p قرار می‌دهد، کامپیوتر مرکزی به گیربکس فرمان می‌دهد و سپس چرخ دنده‌ها و محور خروجی گیربکس سریعا قفل خواهند شد. حال اگر حالت دنده روی D قرار گیرد، کلاچ گیربکس خودرو، گشتاوری را که دریافت کرده است، به چرخ دنده‌ها ارسال می‌کند. در ادامه نیز با توجه به سرعت و مسیر و گاز دادن، دنده تغییر خواهد کرد.

در حالت N نیز کلاچ از انتقال گشتاور به چرخ دنده جلوگیری خواهد کرد. در وضعیت R هم کاملا جهت چرخش  برعکس می‌شود. اما برای درک تفاوت گیربکس اتوماتیک و نیمه اتوماتیک، در ادامه به توضیح نوع نیمه اتوماتیک گیربکس‌ها می‌پردازیم.

 

گیربکس نیمه اتوماتیک چیست و چه تفاوتی با اتوماتیک دارد؟

برای درک بهتر تفاوت گیربکس اتوماتیک و نیمه اتوماتیک، در این بخش به معرفی و بررسی گیربکس نیمه اتوماتیک می‌پردازیم و تفاوت آن با نوع اتوماتیک را بیان می‌کنیم. به طور ساده این نوع گیربکس مشابه با گیربکس دستی است؛ اما کلاچی برای آن در نظر گرفته نشده است.

در این نوع گیربکس، برای جابجا شدن چرخ دنده‌ها از محرک‌ها و رایانه‌ها استفاده می‌شود. در روند کلاچ گرفتن در نوع نیمه اتومات گیربکس‌ها، شاهد آن هستیم که تعویض دنده و گرفتن کلاچ بر عهده کلاچ‌های چند صفحه‌ای خشک و خیس است. در حالی که در خودروهای اتوماتیک روند گرفتن کلاچ و تعویض دنده‌ها با استفاده از مبدل انجام می شد. تفاوت دیگر با نوع اتومات در آن است که تعویض دنده‌ها به صورت خودکار صورت نمی‌گیرد و این راننده است که باید اقدام به تعویض دنده کند.

اهرم گیربکس در این نوع احتمالا دارای دکمه و کنترل اهرم است. همچنین ممکن است حالت پارک نیز در آن دیده نشود. به جال حالت D هم شاهد حالت AUTO هستیم. در خودروهای جدید و پیشرفته‌تر، برای تعویض کردن دنده حالت‌های مثبت و منفی نیز وجود دارد که به کمک آن‌ها، عملیات تعویض دنده‌ها صورت می‌گیرد. در کل این نوع گیربکس، روی تعداد زیادی از خودروها دیده نمی‌شود و خودروهای کمی وجود دارند که چنین گیربکسی روی آن‌ها تعبیه شده باشد. در برخی از مدل‌ها نیز، در پشت غربیلک فرمان اهرمی وجود دارد که با کمک آن راننده این امکان را دارد که دنده را تعویض کند.

بنابراین در انتها باید بگوییم که شما مطابق با نیاز و شرایط خود باید به دنبال تهیه خودرویی باشید که مشخصات آن کاملا متناسب با شما باشد.

 

گیربکس نیمه اتوماتیک چیست و چگونه عمل می‌کند؟

 

تعمیر گیربکس اتوماتیک

دیسک و صفحه یکی از قطعات و لوازم مصرفی خودرو به شمار می‌رود که در گیربکس‌های دنده‌ای استفاده می‌شود. چنین چیزی دیگر در گیربکس‌های اتوماتیک وجود ندارد و این به دلیل مکانیزم متفاوت این گیربکس‌ها است. همین مکانیزم متفاوت باعث شده است که خرابی‌هایی که برای این دو گیربکس ایجاد می‌شوند هم به مراتب متفاوت باشند.

توجه داشته باشید که در بسیاری از مواقع برای تعمیر گیربکس، روغن آن هم تعویض می‌شود. انواع روغن گیربکس اتوماتیک در بازار وجود دارد که هرکدام دارای استانداردها و گران‌روی مخصوصی هستند. از جمله این روغن‌ها می‌توان به انواع 75W80، 75W90، 85W90، ATF، MTF، AL4، GL5 و موارد دیگر اشاره کرد.

کیفیت قطعات تاثیری مستقیمی روی میزان استهلاک گیربکس دارد. به‌عنوان‌مثال، بیشترین خرابی برای گیربکس‌های خودروهای ایرانی و قدیمی مانند 206 اتوماتیک است. خودروهای چینی، به مراتب خرابی‌های کمتری نسبت به گیربکس‌های خودروهای ایرانی دارند. این خرابی‌ها، در گیربکس‌های خودروهای کره‌ای به مراتب کمتر مشاهده می‌شود. کمترین میزان خرابی گیربکس هم برای خودروهای اروپایی و ژاپنی است.

 

جمع‌بندی

در این مطلب سعی کردیم در خصوص تفاوت گیربکس اتوماتیک و نیمه اتوماتیک و موارد مرتبط با آن‌ها صحبت کنیم. به طور کلی شرکت‌های خودروسازی، روز به روز با پیشرفت تکنولوژی به فکر ایجاد رانندگی راحت و لذت‌بخش برای همه افراد هستند و در این بین محصولات و خودروهای مختلفی را نیز وارد بازار کرده‌اند. اما برای این که خودروی مناسب و متناسب با خودتان را انتخاب کنید، لازم است که از عملکرد اجزای مختلف خودرو آگاهی داشته باشد. امیدواریم با مطالعه این مطلب در خصوص تفاوت این دو نوع گیربکس، بتوانید دید بهتری را نسبت به انواع گیربکس‌های موجود روی خودروها پیدا کرده باشید.

 

!
!
!