سه شنبه ۱۲ مهر ۱۴۰۱
پرشین خودرو
۱۰:۴۵ | ۱۴۰۱/۰۶/۱۵
افزایش تعداد هواپیماهای زمین‌گیر شده
۱۰:۴۵ | ۱۴۰۱/۰۶/۱۵
اجاره خودرو

افزایش تعداد هواپیماهای زمین‌گیر شده

یک عضو کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی، تاکید کرد: به دلیل زمین گیر شدن تعداد زیادی از هواپیماها به دنبال تحریم ها در خیلی از مقاصد اصلا بلیتی وجود ندارد و مردم برای تهیه بلیت هواپیما بعضا به بازارهای سیاه مراجعه می کنند.

به گزارش پرشین خودرو، علیرضا پاک فطرت درباره وضعیت قیمت بلیت هواپیما و تاخیرهای متعدد پروازها، بیان کرد: در هر حوزه ای که بین عرضه و تقاضا هماهنگی و تعادل وجود نداشته باشد، بخشی که کالای خود را عرضه می کند هر طور که می خواهد قیمت گذاری انجام می دهد، در مورد بلیت هواپیما نیز امروز این اتفاق در حال رخ دادن است.

وی در ادامه اظهار کرد: متاسفانه به دلیل تحریم ها تعداد هواپیماهای زمین‌گیر شده روز به روز در حال بیشتر شدن است و جایگزینی برای هواپیماهای زمین گیر شده نیز وجود ندارد به همین دلیل است که اصلا برای خیلی از مقاصد بلیت گیر مسافران نمی آید.

در خیلی از مسیرهای داخلی بلیت هواپیما گیر نمی آید

نماینده مردم شیراز در مجلس شورای اسلامی، تصریح کرد: عده ای هستند که حتی دو برابر قیمت موجود حاضر هستند تا پول پرداخت کنند اما بلیتی وجود ندارد که آنها بتوانند آن را خریداری کنند. در خیلی از مسیرهای داخلی بلیت های پروازی وجود ندارد. از نظر بنده ما باید هواپیما خریداری کنیم و یا از ظرفیت کشورهای دیگر که شرکت های هواپیمایی آنها می توانند در مسیر داخلی ما پرواز انجام دهند استفاده کنیم.

پای بلیت هواپیما به بازار سیاه باز شده است

این عضو کمیسیون عمران در ادامه تاکید کرد: مادامی که هواپیما نداشته باشیم و بلیت فروشی به بازار سیاه کشیده شود نمی توان مدیریتی بر روی قیمت ها داشت. دولت هم نمی تواند در این حوزه نظارتی داشته باشد. بازرگان، تاجر، دانشجو، استاد و یا مریضی که برای سفر از یک شهر به شهر دیگر به بلیت هواپیما نیاز دارد مجبور است که با هر نرخی بلیت هواپیما را تهیه کند.

پاک فطرت افزود: چه کسی را می توانیم متهم کنیم، مقصر تحریم ها هستند. از سوی دیگر خودمان نیز مقصر هستیم که به خوبی در زمینه تکنولوژی های صنعت هواپیمایی پیشرفت نکرده ایم. باید بعد از گذشت ۴۲ سال از عمر انقلاب خودمان می توانستیم هواپیما بسازیم.

!
!
!