یكشنبه ۱۳ آذر ۱۴۰۱
پرشین خودرو
۱۵:۲۲ | ۱۴۰۱/۰۸/۱۸
 تأمین اتوبوس‌های جدید به تناسب معابر تهران
۱۵:۲۲ | ۱۴۰۱/۰۸/۱۸
اجاره خودرو

تأمین اتوبوس‌های جدید به تناسب معابر تهران

مدیرعامل شرکت واحد اتوبوسرانی تهران و حومه از تأمین و سفارش‌گذاری خودروهای جدید در ناوگان اتوبوسرانی تهران به تناسب معابر شهر خبر داد.

به گزارش پرشین خودرو، بهرام نکاحی درباره اولویت‌های شرکت واحد اتوبوسرانی تهران بیان کرد: زمانی‌که تهران نیاز به ۷ هزار و ۵۰۰ دستگاه اتوبوس برای حمل و نقل عمومی دارد، نمی‌توانیم تمام انرژی خود را در یک حوزه نظیر بازسازی یا نوسازی متمرکز کنیم. همزمان فعالیت‌هایی نظیر راه اندازی اتوبوس مدرسه، نظارت‌ بر عملکرد، بازسازی، نوسازی، بهسازی و ارتقای کمی و کیفی در موازات یکدیگر انجام می‌شود.

مدیرعامل شرکت واحد اتوبوسرانی تهران و حومه ضمن اشاره به در دستور کار گذاشتن همزمان رشد و توسعه در ناوگان اتوبوسرانی، عنوان کرد: قطار توسعه و رشد در حوزه نوسازی و فناوری‌های جدید به حرکت درآمده و یقین دارم که اتفاقات خوبی در حوزه حمل و نقلی تهران رقم خواهد خورد.

نکاحی ضمن اشاره به نگاه ویژه شهردار تهران به حمل و نقل عمومی، گفت: امیدوارم این نگاه ویژه، کمبودها و عقب ماندگی‌های جدی گذشته را برطرف کند.

وی درباره تحویل اتوبوس از وزارت کشور هم اظهار کرد: امیدواریم که تا پایان امسال بالغ بر هزار دستگاه اتوبوس از وزارت کشور تحویل بگیریم. در نخستین مرحله تحویل، قرار بر ۲۵۶ دستگاه بود که تاکنون ۱۴۲ دستگاه آن را تحویل گرفته‌ایم.

مدیرعامل شرکت واحد اتوبوسرانی تهران و حومه در ادامه سخنان خود به اتوبوس مدرسه اشاره کرد و استقبال از آن را عالی خواند و عنوان کرد: همچنین با توجه به اینکه برخی از معابر شهری عرض کمتری دارند و امکان تردد اتوبوس در آن به راحتی وجود ندارد، قرار است که به تناسب شبکه معابر تهران، خودروهای جدید (اتوبوس‌هایی با اندازه مناسب تر) تأمین و سفارش گذاری شود.

بر اساس گزارش سایت شهر، نکاحی در پایان تأکید کرد: نباید فراموش کنیم که نخستین مد حمل و نقل، پیاده مداری است. باید فرهنگ پیاده مداری در شهر تهران ترویج و بستر آن آماده شود؛ البته مدیران هم باید در این راستا گام بردارند.

!
!
!