یكشنبه ۱۳ آذر ۱۴۰۱
پرشین خودرو
۱۵:۴۶ | ۱۴۰۱/۰۸/۲۲
اطلاعات جالب از ایستگاه‌های متروی پایتخت
۱۵:۴۶ | ۱۴۰۱/۰۸/۲۲
اجاره خودرو

اطلاعات جالب از ایستگاه‌های متروی پایتخت

سرپرست شرکت بهره‌برداری متروی تهران و حومه با اشاره به آخرین آمار مسافران متروی پایتخت، از افزایش آمارهای تردد مسافران نسبت به سال گذشته خبر داد.

به گزارش پرشین خودرو، حامد عباسی نامی با بیان اینکه تعداد مسافر هفت ماه اول سال گذشته ۱۵۴ میلیون مسافر بود، گفت: براساس آمارهای تردد، متروی تهران امسال ۲۲۱ میلیون مسافر داشته که نشان از افزایش مسافر دارد.

وی تصریح کرد: خط یک شلوغ‌ترین خط مترو، ایستگاه متروی میدان آزادی پرترددترین و ایستگاه شهر آفتاب خلوت‌ترین ایستگاه‌های مترو تهران هستند.

سرپرست شرکت بهره‌برداری متروی تهران و حومه گفت: متروی تهران ستون فقرات حمل و نقل عمومی است و سفر کردن برای تمامی شهروندان با این وسیله حمل و نقل پاک، ایمن و سریع آسان‌تر شده و مسافران با مدیریت زمان سفر خود می‌توانند راحت‌تر از این وسیله استفاده کنند.

نامی با اشاره به اینکه روزانه تمامی ایستگاه‌ها و خطوط متروی تهران و حومه به صورت دقیق رصد می‌شود، افزود: در حال حاضر تمام خطوط متروی پایتخت با افزایش مسافر همراه هستند و ایستگاه‌های تقاطعی مترو که همیشه شلوغ‌تر از ایستگاه‌های دیگر بوده با حجم بیشتر مسافر در ساعت پیک روبرو هستند.

بر اساس گزارش سایت شهر، وی با اشاره به اینکه سرفاصله حرکت قطارها در خطوط یک، دو و چهار ۴ دقیقه و در خط سه ۶ دقیقه، خط پنج ۱۰ دقیقه، خط شش ۱۵ دقیقه و خط هفت ۱۲ دقیقه است، گفت: تمامی کارکنان شرکت بهره برداری متروی تهران و حومه از ساعت ۵:۳۰ صبح کار خود را آغاز و بر اساس آخرین مصوبه ستاد ملی مبارزه با کرونا تا ساعت ۲۲ خدمات‌رسانی می‌کنند.

!
!
!