جمعه ۱۱ آذر ۱۴۰۱
پرشین خودرو
۱۳:۵۱ | ۱۴۰۱/۰۸/۲۳
 افزایش فروش خودرو در اسپانیا
۱۳:۵۱ | ۱۴۰۱/۰۸/۲۳
اجاره خودرو

افزایش فروش خودرو در اسپانیا

ثبت‌نام خودروهای سواری جدید در اسپانیا در ماه اکتبر برای سومین ماه متوالی افزایش یافت و به ۶۷هزار و ۶۰۴ دستگاه رسید که ۱۲درصد افزایش را نسبت به سال گذشته نشان می‌دهد.

به گزارش پرشین خودرو، با‌این‌حال، وضع بازار همچنان چالش‌برانگیز است زیرا تعداد ثبت‌نام‌های جدید طی ده‌ماهه اول سال با کاهش 5/ 6درصدی نسبت به سال گذشته به تعداد 681هزار و 513 مورد ثبت‌نام رسیده است.

در همین حال، فروش خودروهای برقی پلاگین با سرعت بسیار پایین به رشد بی‌وقفه خود ادامه می‌دهد. حدود 6هزار و 755 دستگاه خودروی برقی پلاگین جدید در ماه اکتبر (دو درصد افزایش نسبت به سال گذشته) ثبت شد که 10درصد از بازار را تشکیل می‌دهد.

از آن سو فروش خودروهای پلاگین هیبریدی با کاهش 5‌درصدی به 3هزار و 986 رسید. خودروهای تمام‌الکتریکی در سال جاری با نرخ‌های قابل‌توجهی بالاتر از محصولات هیبریدی پلاگین در حال توسعه هستند.

در سال جاری تاکنون بیش از 63 هزار دستگاه خودروی پلاگین مسافری جدید در اسپانیا ثبت شده است که اکثرا پلاگین هیبریدی هستند. اخیرا تعداد کل خودروهای تمام‌الکتریکی ثبت‌شده در اسپانیا از 100هزار دستگاه فراتر رفته است.

از جمله محبوب‌ترین مدل‌های تمام‌الکتریکی در بازار اسپانیا می‌توان به تسلا مدل 3 و همچنین فیات 500 الکتریکی و کیا نیرو اشاره کرد.

!
!
!