یكشنبه ۱۳ آذر ۱۴۰۱
پرشین خودرو
۰۹:۱۶ | ۱۴۰۱/۰۸/۲۴
۷۰ درصد خودروهای سرقتی در تهران کشف می‌ شود
۰۹:۱۶ | ۱۴۰۱/۰۸/۲۴
اجاره خودرو
رئیس پلیس آگاهی تهران بزرگ:

۷۰ درصد خودروهای سرقتی در تهران کشف می‌ شود

رئیس پلیس آگاهی تهران بزرگ گفت: ۷۰ درصد خودروهای سرقتی در تهران کشف می‌شوند؛ البته خودروهایی که در سال‌های گذشته هم به سرقت رفته اند کشف می‌ کنیم و پرونده سرقت خودرو تا زمان پیدا شدن آن وسیله بسته نمی‌شود.

به گزارش پرشین خودرو، سرهنگ علی ولیپور گودرزی، با اعلام این خبر در خصوص ساز و کار ثبت سرقت خودرو در سامانه پلیس من اظهار داشت: چنانچه خودرو یا موتورسیکلتی سرقت شود می‌توان در لحظه آن را در این سامانه ثبت کرد و دیگر نیاز نیست در لحظات اولیه به پلیس آگاهی مراجعه کرد.

به گفته وی، از زمانی که یک خودرو یا موتور سیکلت در اپلیکیشن پلیس من ثبت شود تا ۲۴ ساعت کشف آن در دستور کار پلیس قرار دارد اما بعد از ۲۴ ساعت مالباخته باید تشکیل پرونده دهد، دستور قضائی بگیرد تا بشود به کار او رسیدگی کرد.

سرهنگ گودرزی متذکر شد: تعداد زیادی از خودروهای سرقتی در همان ساعات اولیه کشف می شوند و دیگر نیاز به تشکیل پرونده نیست.

وی همچنین درباره اجری طرح شناسنامه کردن قطعات خودرو، این طرح را یکی از مطالبات پلیس از خودروسازان دنست و بیان کرد: خودروسازان باید شماره سریال تمام قطعاتی که تولید می‌کنند را در اختیار پلیس قرار دهند تا در صورت نیاز بتوان از طریق پلیس آگاهی بررسی‌های لازم را انجام داد. البته این موضوع در خودروهای جدید حل شده است. مشکل ما خودروهایی است که از قبل تولید شده و هیچ ایمنی ندارد.

!
!
!