یكشنبه ۱۳ آذر ۱۴۰۱
پرشین خودرو
۱۲:۵۸ | ۱۴۰۱/۰۸/۲۴
 آماده‌باش شهرداری تهران برای بارش‌های احتمالی
۱۲:۵۸ | ۱۴۰۱/۰۸/۲۴
اجاره خودرو

آماده‌باش شهرداری تهران برای بارش‌های احتمالی

سرپرست اداره کل شهرداری تهران از آماده باش عوامل خدمات شهری برای بارش های احتمالی و تأمین تجهیزات برف روبی در سطح مناطق شهر تهران خبر داد.

به گزارش پرشین خودرو، علیرضا جعفری در تشریح روند لایروبی کانال‌ها و مسیل‌های سطح شهر تهران و آمادگی مجموعه خدمات شهری شهرداری تهران برای بارش‌های احتمالی فصل پاییز و زمستان گفت: تقریبا به صورت مستمر به ویژه باتوجه به آغاز فصل بارش‌ها لایروبی کانال‌ها و مسیل‌های شهر تهران انجام می‌شود؛ البته هم لایروبی کانال‌ها و هم رسوب برداری حوضچه‌ها و مسیل‌های سطح شهر به صورت مستمر انجام می‌شود.

وی افزود: لایروبی انهار روباز سطح شهر تهران نیز که از سوی پیمانکاران خدمات شهری انجام می‌شود به صورت مستمر پیگیری و نظارت می‌شود، به شکلی که ۷۰ کیلومتر از مسیل‌ها به همراه بالغ بر ۱۰۰ کیلومتر انهار رو باز شهر تهران در طول هفته بازبینی می‌شوند و نقاط حساسی که از سنوات گذشته دارای مشکل شناسایی شده نیز روزانه چک می‌شوند.

جعفری ادامه داد: در حال حاضر خوشبختانه در سطح شهر مشکل خاصی نیست و آمادگی لازم برای بارش‌های احتمالی ایجاد شده است. در شب‌های آینده نیز که هواشناسی پیش بینی بارش را داشته به ویژه در ارتفاعات آمادگی لازم در عوامل خدمات شهری وجود دارد تا در صورت بارش، مشکل خاصی را در تهران شاهد نباشیم.

سرپرست اداره کل امور خدمات شهری شهرداری تهران در بخش دیگری از صحبت‌های خود در تشریح اقدامات معاونت خدمات شهری شهرداری تهران برای ایجاد آمادگی برای بارش‌ها به رسوب برداری ناشی از سیل امامزاده داوود اشاره کرد و افزود: رسوباتی که از سیل امامزاده داوود به مسیل‌های پایین دست تهران آمده بود به طور کامل رسوب برداری شده و مشکل خاصی وجود ندارد.

وی تاکید کرد: مناطق شهرداری تهران نیز تجهیزات لازم را در اختیار دارند تا برای برف روبی و مدیریت بارش باران اقدامات لازم را انجام دهند. در سطح مناطق پیمانکاران مجزا نسبت به لایروبی انهار رو باز پیگیری مستمر را انجام می‌دهند؛ به این ترتیب آمادگی کامل در حوزه خدمات شهری به لحاظ تجهیزات و نیروی انسانی ایجاد شده و عوامل خدمات شهری نیز در آماده باش کامل هستند.

!
!
!