یكشنبه ۱۳ آذر ۱۴۰۱
پرشین خودرو
۱۰:۰۳ | ۱۴۰۱/۰۹/۰۲
ضرورت ارائه اطلاعات در سامانه جامع ثبت حوادث و سوانح حمل‌ونقل کشور
۱۰:۰۳ | ۱۴۰۱/۰۹/۰۲
اجاره خودرو
سرپرست وزارت راه و شهرسازی اعلام کرد:

ضرورت ارائه اطلاعات در سامانه جامع ثبت حوادث و سوانح حمل‌ونقل کشور

ثبت اطلاعات سازمان‌ها و ارگان‌های تأثیر گذار در سامانه جامع ثبت حوادث و سوانح حمل‌ونقل کشور ضروری است، چرا که تحلیل این داده‌ها به ما برای تصمیم‌گیری و ارائه راهکار مناسب به منظور کاهش تصادفات جاده‌ای کمک خواهد کرد.

به گزارش پرشین خودرو، شهریار افندی‌زاده سرپرست و معاون حمل‌ونقل وزارت راه و شهرسازی، با اعلام این خبر، سامانه جامع ثبت حوادث و سوانح حمل‌ونقل کشور را یک سامانه مهم برای دریافت اطلاعات دانست و تاکید کرد: همه سازمان‌ها و ارگان‌های تأثیر گذار مثل پلیس راه، قوه قضائیه، سازمان راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای، اورژانس، هلال احمر و … باید تمامی اطلاعات خود را درباره تصادفات جاده‌ای اعم از موقعیت و شدت تصادف و تعداد متوفیان و مجروحین ارائه کنند تا بتوانیم بر اساس این داده‌ها، تحلیل مناسبی برای تصمیم‌گیری داشته باشیم.

وی در ادامه به روز یادبود قربانیان سوانح رانندگی اشاره کرد و گفت: روز ۲۹ آبان مصادف با ۲۰ نوامبر روز یادبود قربانیان تصادفات جاده‌ای است و هر سال سومین یکشنبه ماه نوامبر در جهان به این موضوع اختصاص می‌یابد تا توجه دنیا را به اهمیت تصادفات جاده‌ای جلب کند.

معاون حمل‌ونقل وزارت راه و شهرسازی با بیان اینکه باید تلاش کنیم تعداد تصادفات روند رو به کاهش داشته باشد، افزود: در تصادفات جاده‌ای عامل انسان، جاده و خودرو تأثیر دارد، در حوزه جاده، شناسایی و برطرف کردن نقاط پر تصادف در کاهش سوانح جاده‌ای مؤثر است.

وی موضوع دوم را مساله آمورش نیروی انسانی دانست و گفت: به منظور آموزش نیروی انسانی از صدا و سیما تهیه و پخش فیلم‌های آموزشی را درخواست کردیم.

افندی‌زاده ادامه داد: عامل تأثیر گذار بعدی در کاهش تصادفات، ایمنی خودروهاست که شرکت‌های خودروسازی باید ارتقا ایمنی خودروها تلاش کنند.

!
!
!