دوشنبه ۶ بهمن ۱۳۹۹
پرشین خودرو
۱۱:۲۱ | ۱۳۹۲/۰۴/۲۷
خودروهای ارزان رنو نیسان در راهند
۱۱:۲۱ | ۱۳۹۲/۰۴/۲۷
گرندکس

خودروهای ارزان رنو نیسان در راهند

پرشین خودرو: رنو-نیسان تا سال 2015 پلتفرم خودروهای ارزان برای بازارهای در حال پدیدار شدن راه اندازی می کند.

به گزارش «پرشین خودرو»، رنو و نیسان به همکاری مشترک برای تولید خودروهای ارزان، پلتفرم طراحی می کنند. کارلوس قصن مدیر عامل رنو-نیسان در این باره گفته است: دو خودروساز [رنو و نیسان] تا به حال 2.5 میلیارد دلار در هندوستان سرمایه گذاری کرده اند که شامل یک مرکز تحقیقات و فناوری هم می شود تا در آن پلتفرم خودرو طراح گردد.

قصن گفت: می توانید روی این قول حساب کنید که تا 5 سال دیگر این رقم سرمایه گذاری دو برابر خواهد شد.

«کریستین ماردروس»، مدیر لجستیک رنو-نیسان در باره جزئیات پلفترم چیزی نگفت اما اعلام کرد که با این سرمایه گذاری مشترک برای ایجاد پلتفرم مشترک، حدود 3.5 میلیارد یورو (معادل 4.57 میلیارد دلار) تا سال 2015 صرفه جویی خواهد شد چون دو خودروساز از امکانات یکدیگر بهره خواهند برد.

رنو و نیسان در برنامه ریزی های خود هدف صرفه جویی 4 میلیارد یورویی را تا سال 2016 تدوین کرده اند. ماردروس که به همراه هیئتی از چنای هند (جایی که قرار است خودروهای جدید و ارزان رنو و نیسان را به دنیا عرضه کند) بازدید می کرد گفت: هر چقدر که بیشتر می گذرد همگرایی در محصولات رنو و نیسان بیشتر می شود.

زمانی که پلتفرم مشترک رنو و نیسان در سال 2015 کامل شود قطع به یقین بیش از 3 میلیارد یورو صرفه جویی محقق خواهد شد.

دوشنبه 24 تیرماه هم خودرو داتسون مدل Go با قیمت 6700 دلار در چنای هندوستان رونمایی شد که حاصل استراتژی رنو-نیسان در گسترش فروش در سگمنت خودروهای ارزان قیمت به حساب می آید.

ماه گذشته رنو-نیسان سرفصل برنامه های خودروهای آتی خود را تحت عنوان CMF اعلام کرد که مخفف common module family است. اولین مدل هایی که با این برنامه عرضه خواهند شد خودروهایی مثل: از نیسان، روگ، قشقایی و X-Trail و همچنین از رنو خودروهای اسکیپ، لاگونا و سینیک هستند.

اجاره ماشین عروس
اجاره خودرو
برچسب ها:
رنو نیسان
نظر بینندگان
!
!
!