سه شنبه ۵ مرداد ۱۴۰۰
پرشین خودرو
۰۹:۲۷ | ۱۳۹۲/۰۹/۱۲
اقبال بازار سرمایه به سهام خودروسازان بیشتر می شود
۰۹:۲۷ | ۱۳۹۲/۰۹/۱۲
اجاره خودرو
در گفت و گو با یک کارشناس بازار سرمایه مطرح شد:

اقبال بازار سرمایه به سهام خودروسازان بیشتر می شود

پرشین خودرو: یک کارشناس بازار سرمایه اعلام کرد: انعقاد قرارداد و تعاملات با شرکت های مطرح خودروسازی خارجی باعث افزایش چشمگیر و قابل توجه ارزش سهام خودروسازان ایرانی در بازار سرمایه خواهد شد.

مهدی آزادواری در گفت و گو با خبرنگار «پرشین خودرو»، ضمن بیان این مطلب، اظهار كرد: در حال حاضر با کاهش تحریم ها و ورود برندهای خارجی در عرصه خودروسازی شاهد رشد قابل قبول سهام خودروسازان داخلی هستیم که این امر به بهبود فضای مدیریتی و عملیاتی شدن طرح های توسعه ای کمک شایانی خواهد کرد.

وی با اشاره به اثر مطلوب حضور خودروسازان و قطعه سازان مطرح 20 کشور جهان در همایش بین المللی صنعت خودرو ایران، تصریح کرد: هم اکنون با مثبت شدن فضای سیاست خارجی و اطلاع رسانی گسترده در کشورهای جهان و منطقه خاورمیانه، تجارت و صادرات محصولات خودروسازان داخلی بازار رقابتی بسیار مطلوبی را هم برای قطعه سازان و شرکت های داخلی و هم برای شرکت های خارجی ایجاد می کند که این امر با انعقاد قراردادهای بلند مدت در صنعت خودرو رخ خواهد داد.

آزادواری در ادامه به تشریح وضعیت سهام شرکت های خودروسازی در گذشته پرداخت و گفت: به دلیل تحریم های اعمال شده در صنعت خودرو، خودروسازان و قطعه سازان با کمبود منابع مالی در زمینه تولید و همچنین کاهش شدید تولید خودرو مواجه بودند که این امر در کاهش سهام شرکت های خودروسازی داخلی تاثیر نامطلوبی گذاشت.

این مدرس دانشگاه افزود: با توجه به اینکه صنعت خودرو ایران تجربه تولید 1.6 میلیون دستگاه را در کارنامه خود دارد، فرصت مناسبی برای خودروسازان مطرح دنیا در کشور ما وجود دارد تا بتوانند هم جایگاه خود را بهبود داده و هم بخش قابل توجهی از بازار منطقه خاورمیانه را به دست آورد.

وی با بیان اینکه صنعت خودرو موتور محرک دهها شاخه صنعتی دیگر محسوب می شود، گفت: به طور حتم تحقق این هدف سهام شرکت های خودروسازی را به صدر جدول برترین های بورس ایران نزدیک خواهد کرد و طبیعی است که با اعتماد بازار سرمایه به سهام خودروسازان انگیزه بیشتری برای سرمایه گذاری در این صنعت بوجود خواهد آمد.

اجاره ماشین عروس
برچسب ها:
سهامخودروسازی
نظر بینندگان
!
!
!