یكشنبه ۱۰ مرداد ۱۴۰۰
پرشین خودرو
۱۳:۳۷ | ۱۳۹۲/۰۹/۱۲
گران‌فروشی در خودرو نداریم
۱۳:۳۷ | ۱۳۹۲/۰۹/۱۲
اجاره خودرو
معاون امور صنایع و اقتصادی وزیر صنعت:

گران‌فروشی در خودرو نداریم

پرشین خودرو: معاون امور صنایع و اقتصادی وزیر صنعت با بیان اینکه از این پس امکان ورود قطعات خودرو از منابع اصلی با قیمت مناسب‌تر فراهم خواهد شد، گفت: درخواست خوردوسازان برای قیمت گذاری با ارز آزاد منطقی است و گران فروشی در خودرو نداریم.

به گزارش «پریشن خودرو»، محسن صالحی نیا در مورد تکلیف قیمت گذاری خودرو و نحوه تعیین ارز اظهار داشت: خودروسازان بر اساس فرمول شورای رقابت خودرو را عرضه می کنند و اگر خلاف آن عمل کنند طبق قانون جریمه خواهند شد بنابراین عرضه بر این اساس انجام می‌شود. اما خودروسازان از شورای رقابت تقاضا دارند که مبانی آنها را در مورد نرخ تورم و نرخ ارزی که در حال حاضر طبق ارز متقاضی و بازار دریافت می‌کنند بشنوند و تأثیر آن را در نظر بگیرند.

وی با بیان اینکه شورای رقابت و هر مرجعی که مسئول است باید این موضوع را مد نظر قرار دهد زیرا یک منطق اقتصادی است، افزود: پیشنهاد می‌کنم مقایسه‌ای بین قیمت 10 کالای شاخص در دو سال گذشته با نرخ فعلی آنها انجام دهید و ببینید خودرو چه تغییری کرده است، زیرا هزینه متوسط تولید فرقی نمی‌کند و مشمول هر کالایی می شود. با این مقایسه مردم می‌توانند مشاهده کنند که خودرو گران است یا گران فروشی می‌شود.

معاون امور صنایع و اقتصادی وزیر صنعت با بیان اینکه فضا به گونه‌ای است که مردم تصور می‌کنند خودرو گران فروخته می شود، درمورد انعقاد قرارداد‌های جدید با خودروسازان خارجی تصریح کرد: در کنفرانس بین‌المللی خودرو بسیاری از کشور‌های خودرو ساز و قطعه ساز حضور داشتند و مذاکراتی را شروع کردند زیرا با توجه به فضای جدیدی که ایجاد شده طبیعی است که کشور‌های خارجی بخواهند در توسعه تکنولوژی و عرضه خدمات با ایران همکاری داشته باشند.

صالحی‌نیا در مورد ورود قطعات خودرو در شرایط فعلی و کمبودهایی که وجود داشت، به تسنیم گفت: پیش از این نیز قطعا شرکت‌های خدمات پس از فروش این کار را انجام می‌دادند ولی با محدودیت روبه رو بودند، بنابراین تصور می‌کنم در شرایط فعلی این محدودیت‌ها کمتر شده و امکان خرید قطعات از منابع اصلی با قیمت مناسب‌تر بیشتر فراهم خواهد شد.

اجاره ماشین عروس
برچسب ها:
قيمتخودرو
نظر بینندگان
!
!
!