یكشنبه ۱۰ مرداد ۱۴۰۰
پرشین خودرو
۱۳:۳۰ | ۱۳۹۳/۰۶/۲۶
واردات خودرو به شرط ارائه گواهی اسقاط
۱۳:۳۰ | ۱۳۹۳/۰۶/۲۶
اجاره خودرو

واردات خودرو به شرط ارائه گواهی اسقاط

پرشین خودرو: رئیس مرکز ملی هوا و اقلیم محیط زیست با اشاره به اقدام ستاد مدیریت سوخت مبنی بر اخذ گواهی اسقاط خودروهای فرسوده از واردکنندگان خودرو به جای دریافت پول، گفت: تردد خودروهای فرسوده یکی از علل عمده آلودگی هوا در کلانشهرهای کشور است.

به گزارش «پرشین خودرو»، یوسف رشیدی با تأکید بر ضرورت کنترل آلودگی هوا اظهار داشت: به منظور کنترل آلودگی هوای کلانشهرهای کشور در پاییز و زمستان امسال برخی از اقدامات از سال گذشته آغاز شده است.

رئیس مرکز ملی هوا و اقلیم سازمان محیط زیست در ادامه افزود: با ابلاغ ارتقای سطح استاندارد سوخت به وزارت نفت، کاهش میزان بنزن موجود در فرآورده‌های نفتی بعد از کشمکش‌های فراوان محقق شد که این خود گامی در جهت بهبود هوای تهران و سایر کلانشهرهای کشور است.

وی ابراز داشت: بر همین اساس شاهد افزایش تعداد روزهای سالم و پاک در سال جاری نسبت به سال گذشته شده‌ایم.

رشیدی همچنین با اشاره به ارتقای سطح استاندارد خودروهای تولید داخل، بیان داشت: ارتقای سطح استاندارد خودروها از سال 84 تا امسال به نوعی متوقف شده بود که که این امر در شهریور سال جاری جامه عمل پوشید.

رئیس مرکز ملی هوا و اقلیم سازمان محیط زیست در ادامه سخنان خود یادآور شد: تردد خودروهای فرسوده در سطح شهر یکی از عوامل اصلی افزایش آلودگی هوا در کلانشهرهای کشور محسوب می‌شود.

به گزارش فارس، رشیدی همچنین بیان داشت: ستاد مدیریت حمل و نقل سوخت کشور طی اقدامی مناسب بحث واردات خودرو را در برابر اخذ پول متوقف کرده است و از واردکنندگان خودرو تقاضا داشته تا در برابر واردات خودرو گواهی اسقاط خودروهای فرسوده را ارائه دهند. همین امر نیز با سرعت گرفتن روند اسقاط خودروهای فرسوده همراه شد.

وی همچنین بر ضرورت ارتقای استانداردها درباره حدود مجاز معاینه فنی تاکید کرد و گفت: انتظار می‌رود با انجام اقدامات مستمر در زمینه کاهش آلودگی هوا، به شرایط قابل قبولی در این باره برسیم.

اجاره ماشین عروس
برچسب ها:
وارداتخودرو
نظر بینندگان
!
!
!