پنجشنبه ۲ اردیبهشت ۱۴۰۰
پرشین خودرو
read main data
۱۰:۱۷ | ۱۳۹۳/۰۸/۱۱
ناتوانی تاکاتا از تعویض سریع ایربگ
۱۰:۱۷ | ۱۳۹۳/۰۸/۱۱

ناتوانی تاکاتا از تعویض سریع ایربگ

پرشین خودرو: رگولاتورهای ایمنی آمریکا انتظار ندارند قطعه‌ساز ژاپنی تاکاتا بتواند میلیون‌ها کیسه‌ هوای معیوب را تا ژانویه یا پس از آن تعویض کند و از خودروسازان خواستند قطعات اضافی را از شرکت‌های دیگر تهیه کنند.

به گزارش «پرشین خودرو»، سازمان ملی ایمنی ترافیک بزرگراه آمریکا که به دلیل عملکرد خود پیرامون کیسه‌های هوای معیوب مورد انتقاد قرار گرفته است، از خودروسازان خواست آماده گسترش فراخوان‌هایشان علاوه بر مناطق گرم و مرطوب باشند.

کیسه‌های هوای معیوب که ممکن است قطعات فلزی را به سوی سرنشینان خودرو پرتاب کنند، عامل حداقل چهار مورد مرگ و جراحات جدی دیگر شناخته شده اند و اعلام فراخوان برای بیش از 10 میلیون دستگاه خودرو از سال 2008 توسط 10 خودروساز مختلف را بدنبال داشته اند.

یک مقام ارشد ایمنی در نامه‌هایی به خودروسازان گوشزد کرد تاکاتا باید میزان تولید کیسه‌های هوا را افزایش دهد و حتی از رقیبانش برای تامین تقاضای کنونی برای تعویض کیسه‌های هوای معیوب استفاده کند و خودروسازان هم باید در مورد فراخوان‌ها کمک بیشتری فراهم کنند.

دیوید فرایدمن، نایب رییس سازمان ملی ایمنی ترافیک بزرگراه آمریکا در این باره گفت: خودروسازان باید تبلیغات بیشتری برای آگاه کردن رانندگان از خطرات کیسه‌های هوا انجام دهند و حتی خودشان باید کیسه‌های هوای تاکاتا را آزمایش کنند.

بر اساس گزارش رویترز، فرایدمن پنج شنبه گذشته با مدیران تاکاتا دیدار کرد و انتظار دارد گزارش‌های هفتگی از روند پیشرفت فراخوان‌ها و تعویض قطعات معیوب دریافت کند.

رگولاتورهای ایمنی آمریکا در این باره با جنرال موتورز، نیسان، فورد، بی ام و، هوندا، مزدا، کرایسلر، میتسوبیشی، سوبارو و تویوتا رایزنی کرده اند.

سازمان ملی ایمنی ترافیک بزرگراه آمریکا خلاصه سه نشست خود با تاکاتا و خودروسازان طی سه ماه گذشته را منتشر کرده است. این گزارش‌ها نشان می‌دهند که 3.1 میلیون بادکننده کیسه هوا در راستای فراخوان‌های منطقه‌ای که در آمریکا انجام گرفته باید تعویض شوند و تعداد آنها تا سپتامبر به 4.3 میلیون افزایش پیدا می‌کند.

به گزارش ایسنا، نایب رییس این سازمان در نامه‌ای به رییس تاکاتا از او خواست مشخص کند تا چه تعداد قطعه برای تعویض می‌تواند تولید کند و از این شرکت ژاپنی خواست هر چه سریع‌تر جزییات مربوط به آزمایش بادکننده‌های کیسه هوا را ارایه کند.

اجاره ماشین عروس
برچسب ها:
ایربگخودرو
نظر بینندگان
!
!
!