پنجشنبه ۲ اردیبهشت ۱۴۰۰
پرشین خودرو
read main data
۲۲:۱۱ | ۱۳۹۳/۰۸/۲۵
ائودی در حال توسعه سوخت دیزلی پاک
۲۲:۱۱ | ۱۳۹۳/۰۸/۲۵

ائودی در حال توسعه سوخت دیزلی پاک

پرشین خودرو: پروژه آئودی موسوم به e-fuels در حال تشکیل یک سوخت فسیلی خوب از سوخت‌های فسیلی از رده خارج است.

به گزارش «پرشین خودرو»، در سال گذشته بود که برند المانی یک راه جدید را برای سنتز متان که یک منبع سوخت اولیه وسایل نقلیه با سوخت کاز طبیعی است رونمایی کرد که در طی این فرایند ما شاهد ‘e-gas’ هستیم که در طی آن هیدروژن از آب از طریق الکترولیز استخراج می‌شود و با CO2 تولید شده توسط زباله‌های آلی ترکیب می‌شود.

در حال حاضر این شرکت اعلام کرده است که در حال توسعه ‘e-diesel’ است که یک دی اکسید کربن خنثی را از مواد اولیه سازگار با محیط زیست مانند هوا، آب و برق بدست آورده شده است.

همانند e-gas، فناوری e-diesel نیز با ترکیب هیدروژن و دی اکسید کربن با یک روش موسوم به air capturing که توسط یک شرکت سوئیسی به نام Climeworks توسعه یافته است، مهندسین ائودی قادر به جمع آوری دی اکسید کربن از اتمسفر و محتویات آن خواهند بود.

هنگامی‌که دی اکسید کربن گرفته شد یک واحد الکترولیز هیدروژن و اکسیژن را از آب جدا کرده و هیدروژن جدا با دی اکسید کربن در یک اتاقک داغ و فشرده ترکیب شده و تشکیل یک مایع پرانرژی به نام آبی خام را می‌دهند.

آبی خام نزدیک به ۸۰ درصد یک دیزل مصنوعی را تشکیل می‌دهند که می‌تواند در هر نسبتی با سوخت فسیلی مخلوط شوند و در ضمن عاری از وسایل آلوده کننده همانند سولفور و.. است و به علت داشتن ستان بسیار بالا دارای درجه احتراق بسیار بالایی نیز است.

آئودی اعلام کرده است که سوخت مذکور تا ۷۰ درصد کارامد بوده و کارخانه این شرکت در درسدن می‌تواند روزانه تا ۱۶۰ لیتر سوخت هیدروکربن را تولید کند.

اگر تحقیقات ائودی همچنان به خوبی و خوشی پیش رود شما می‌توانید از این سوخت پاک در خودروهایی مانند A3 TDI بهره ببرد.

به گزارش خودروسازی، در ماه گذشته نیز پیتر براون یکی از طراحان TDI توانست با مدل A3 به رکورد پیمایش ۲۴ کیلومتر در هر لیتر برسد و با یک بار سوخت گیری مسافت ۱۳۲۴ کیلومتری را بپیماید که در نوع خود منحصر به فرد است.

اجاره ماشین عروس
برچسب ها:
ائودیسوخت دیزل
نظر بینندگان
!
!
!