پنجشنبه ۲ اردیبهشت ۱۴۰۰
پرشین خودرو
read main data
۲۰:۳۵ | ۱۳۹۳/۰۸/۲۷
هوندا و تاکاتا با شکایت جدیدی روبرو شدند
۲۰:۳۵ | ۱۳۹۳/۰۸/۲۷

هوندا و تاکاتا با شکایت جدیدی روبرو شدند

پرشین خودرو: شرکت قطعه‌ساز ژاپنی تاکاتا و هوندا موتور در حالیکه به فراخوان میلیون‌ها خودرو به دلیل وجود کیسه‌های هوای معیوب ادامه می‌دهند، با شکایت جدیدی در ارتباط با مرگ یک زن در فلوریدا روبرو شدند.

به گزارش «پرشین خودرو»، خانواده هین تران در دادگاه ایالتی در اورنج کانتی فلوریدا علیه این دو شرکت شکایت کرده اند.

تران دوم اکتبر سه روز پس از اینکه خودروی هوندا آکورد مدل 2001 وی با یک خودروی دیگر برخورد کرد و کیسه هوای آن ترکید، بر اثر صدمات وارده درگذشت.

زخم‌هایی که بر اثر پرتاب تکه‌های فلزی کیسه هوا بوجود آمده بودند باعث شده بود در ابتدا پرونده مرگ این زن به عنوان آدمکشی مورد تحقیق قرار بگیرد.

کیسه‌های هوای تاکاتا هدف تحقیقات ایمنی در آمریکا قرار گرفته اند که از ابتدای امسال آغاز شده است. این کیسه‌ها در زمان تصادف ممکن است منفجر شده و قطعات فلزی را به صورت ترکش در داخل خودرو پرتاب کنند. بیش از 16 میلیون خودرو که توسط خودروسازان مختلف ساخته شده اند از سال 2008 در ارتباط با این مشکل مورد فراخوان قرار گرفته‌اند.

مرگ این زن جدیدترین مورد از چهار مرگ در ارتباط با کیسه هوای معیوب در آمریکا بوده که سه مورد آنها در خودروهای هوندا آکورد بوده اند. هوندا پنجمین قربانی کیسه هوا را در مالزی شناسایی کرده است.

در این شکایت هوندا متهم شده در مطلع کردن صاحبان خودرو از خطرات احتمالی کوتاهی کرده است. بر پایه این شکایت، در فاصله سال 2009 تا 2014 حداقل هشت مورد صدمات جدی مربوط به کیسه‌های هوا بر جای گذاشته است.

به گزارش ایسنا، این شکایت به پیام 22 سپتامبر هوندا به شبکه فروشندگان خود اشاره کرده که از آنها خواسته بود فعالانه با مشتریان در مورد این مشکل تماس نگیرند زیرا قطعات کافی برای تعویض وجود ندارد. این پیام یک هفته پیش از مرگ این زن ارسال شده بود.

بر اساس گزارش رویترز، علاوه بر شکایت‌های متعدد مربوط به صدمات و تلفات این مشکل، تاکاتا، هوندا و خودروسازان دیگری که محصولاتشان مشمول فراخوان کیسه هوا شده با بیش از 15 شکایت گروهی روبرو هستند.

اجاره ماشین عروس
نظر بینندگان
!
!
!