پنجشنبه ۲ اردیبهشت ۱۴۰۰
پرشین خودرو
read main data
۱۰:۳۵ | ۱۳۹۳/۱۱/۰۶
کمک شبکه های اجتماعی به خودروسازان
۱۰:۳۵ | ۱۳۹۳/۱۱/۰۶

کمک شبکه های اجتماعی به خودروسازان

پرشین خودرو: مدیر برند آکورا در آمریکا می گوید شبکه های اجتماعی فعلا هیچ کمکی به فروش ما نکرده است.

به گزارش «پرشین خودرو»، مایک آکاویتی مدیر کل برند آکورا از شرکت هوندای در آمریکا در مصاحبه ای گفت: نویدی که داده بودند شبکه های اجتماعی می توانند به فروش خودرو کمک کنند هنوز در حد نوید باقی مانده است.

مدت ها است که برندها در حال استفاده از شبکه هایی مثل فیسبوک و توییتر هستند تا سطح آگاهی و اطلاع مردم از وجود برندها و کاربردهای آنها برای مشتریان بالا ببرند. اما با این که میلیون ها نفر در روز از این شبکه ها استفاده می کنند اما اثربخشی این شبکه ها در خرید مشتریان و مقایسه ی مشخصات فنی خودروها بسیار ناچیز بوده است. آکاویتی این مطالب را در حاشیه برگزاری پنل خرده فروش خودرو در «کنگره [همایش] جهانی خبر خودرویی» عنوان کرد.

جالب این جا است که وقتی او این اظهار نظر را ارائه می داد «جارد رو» مدیر عامل وبسایت خودرویی اتوتریدر AutoTrader.com و راج اسندارام رئیس هیئت مدیره دیلرترک وی را همراهی می کردند. اکاویتی در این مصاحبه کوتاه گفت، شاید شبکه های اجتماعی بهترین وسیله برای رساندن پیام باشد اما مردم در حال حاضر مطالب مورد علاقه خودشان را دهان به دهان نقل می کنند و ما هنوز تأثیر این شبکه های اجتماعی را در افزایش فروش ندیده ایم.

میلیون ها نفر از مردم در روز از این شبکه های اجتماعی برای ارسال عکس و فیلم کوتاه استفاده می کنند و حتی گاهی در صحبت هایی که به صورت متن بین مردم رد و بدل می شود، مقایسه قیمت ها و راضی یا ناراضی بودن از کالاها هست اما تأثیر آنها بر افزایش خرید مشتری قابل اندازه گیری نیست.

اکاویتی می گوید برند آکورای هوندا مدام در حال آزمایش شبکه های اجتماعی است و همزمان با فعالیت هایی که در این رسانه ها انجام می دهد به اندازه گیری فروش محصول هم دقیق نگاه می کند تا اثربخشی فعالیت در این شبکه ها را اندازه گیری کند.

سال گذشته اکورا یک پلتفرم آکورا را در توییتر قرار داد تا مشتریان به شکل واقعیت مجازی مدل 2015 TLX را روی این پلتفرم طراحی کنند بدون آن که مجبور باشند به وبسایت آکورا مراجعه کنند. هدف آکورا این بود که هم سلایق مردم را بسنجد هم میزان توجه مردم را به این برند بالا ببرد.

متخصصان تبلیغات از این گونه فعالیت در رسانه ها با عنوان فانل یا قیف استفاده می کنند و می گویند بهترین تبلیغ زمانی اتفاق افتاده است که در نهایت از انتهای این قیف تصمیم مشتری برای خرید بیرون بیاید.

اسندارام که در این مصاحبه حضور داشت به این نکته اشاره کرد که بسیاری از برندها از شبکه های اجتماعی به این منظور استفاده می کنند تا بدانند مردم در باره آنها چه می گویند. چون اصولا دوستان و خانواده ها در شبکه های اجتماعی گاهی برندها را هدف طنز قرار می دهند و گاهی نارضایتی ها خود را در این شبکه ها ابراز می کنند. برندها از این فرصت خوب برای شناخت نقاط ضعف خود استفاده می کنند و گاهی هم پاسخ های مناسبی به برداشت های نادرست می دهند. اما این که رسانه های اجتماعی به فروش خودرو کمک کند هنوز در ابتدای راه است.

اجاره ماشین عروس
نظر بینندگان
!
!
!