یكشنبه ۱۰ مرداد ۱۴۰۰
پرشین خودرو
۱۰:۳۲ | ۱۳۹۳/۱۱/۱۶
بازار خودرو زنده شد
۱۰:۳۲ | ۱۳۹۳/۱۱/۱۶
اجاره خودرو

بازار خودرو زنده شد

پرشین خودرو: فروش سه خودروساز آمریکایی در ژانویه تحت تاثیر قیمت‌های پایین بنزین و تسهیلات اعتباری مناسب که به فروش شاسی بلندها و پیکاپ‌های بزرگ کمک کرد، بالاتر از میزان مورد پیش‌بینی تحلیلگران افزایش یافت.

به گزارش «پرشین خودرو»، شاسی بلندها و پیکاپ‌های بزرگ در میان سودآورترین مدل‌های صنعت خودرو قرار دارند اما بعضی از شرکت‌ها برای عرضه این مدل‌های پرسود به واسطه‌های فروش در ژانویه مشکل داشتند.

طبق بررسی رویترز، فروش شاسی بلندها و پیکاپ‌های بزرگ 69 درصد از فروش ژانویه شرکت‌های جنرال موتورز، فورد موتور و فیات کرایسلر اتوموبیل را در مقایسه با 66 درصد در مدت مشابه سال گذشته تشکیل دادند.

شرکت تحقیقاتی اتودیتا اعلام کرد فروش صنعت خودروی آمریکا در ژانویه 13.7 درصد افزایش یافت و به 1.15 میلیون خودرو رسید. این بالاترین فروش ژانویه در 9 سال گذشته بود.

جنرال موتورز با رشد 18 درصدی فروش نسبت به ژانویه گذشته در صدر قرار گرفت. خریداران با مشاهده قیمت‌های پایین بنزین تشویق شده و شاسی بلندهای بزرگ جنرال موتورز مانند شورولت تاهوئه و جی ام سی یوکون را خریداری کردند.

فروش تویوتا 16 درصد رشد کرد و این خودروساز ژاپنی شاهد رکورد فروش ژانویه شاسی بلندها و پیکاپ‌ها بود. فروش فورد و نیسان هر کدام 15 درصد، فیات کرایسلر 14 درصد و هوندا 12 درصد رشد کرد.

همه خودروسازان بجز تسلا موتورز نتایجشان را منتشر کردند.

ژانویه معمولا ماه راکدی برای صنعت خودرو به شمار می‌رود زیرا خریداران انگیزه کمی برای خرید دارند و خودروسازان پس از تعطیلات و دریافت صورتحساب‌های مالیاتی، طرح‌های تشویقی چندانی عرضه نمی‌کنند.

آب و هوای نامساعد هم این وضعیت را تشدید می‌کند. اما ژانویه امسال نسبت به ژانویه سال گذشته که موج سرمای قطبی آمریکا را فراگرفته بود، بهبود زیادی داشت.

کاهش قیمت بنزین ماه گذشته هم ادامه پیدا کرد و به 2.03 دلار در هر تن رسید که پایین‌ترین رکورد در شش ماه گذشته بود.

شرکت تحقیقاتی ال ام سی اتوموتیو در گزارشی برآورد کرد 55 درصد از فروش به خریداران معمولی در ژانویه مربوط به پیکاپ‌ها، ون‌ها و شاسی بلندها بود که بالاترین درصد از سال 2004 بود.

تحلیلگران انتظار دارند فروش خودرو در آمریکا امسال افزایش داشته باشد اما این افزایش با روند کندتری نسبت به سال‌های گذشته صورت خواهد گرفت. میزان فروش خودرو سال گذشته با شش درصد افزایش به 16.5 میلیون دستگاه رسید و انتظار می‌رود امسال تنها سه درصد رشد کند.

به گزارش ایسنا، فروش شاسی بلند 9 صندلی شورولت سابربن بیش از دو برابر افزایش یافت و به 4130 دستگاه رسید در حالیکه فروش پیکاپ شورولت سیلورادو رشد 25 درصدی داشت. مجموع فروش جنرال موتورز در ژانویه به 202 هزار و 786 دستگاه رسید.

فورد شاهد رشد 17 درصدی فروش پیکاپ اف سریز پس از عرضه اف 150 بدنه آلومینیومی به واسطه‌های فروش بود. فروش شاسی بلند اکسپلورر فورد 28 درصد افزایش یافت و مجموع فروش این شرکت را به 171 هزار و 732 دستگاه رساند.

پریوس هیبریدی تویوتا قربانی قیمت پایین بنزین شد و فروش ثابتی داشت اما فروش شاسی بلندها و پیکاپ‌های این شرکت 19 درصد رشد کرد و این خودروساز مجموعا 169 هزار و 194 خودرو در ژانویه فروخت.

بر اساس گزارش آسوشیتدپرس، در میان سایر خودروسازان فیات کرایسلر بیش از 145 هزار دستگاه، نیسان 104 هزار و 107 دستگاه، هوندا 102 هزار و 182 دستگاه، هیوندای 44 هزار و 505 دستگاه، سوبارو 40 هزار و 812 دستگاه و فولکس واگن 40 هزار و 812 دستگاه در آمریکا فروش کرد.

اجاره ماشین عروس
برچسب ها:
بازارخودرو
نظر بینندگان
!
!
!