یكشنبه ۱۰ مرداد ۱۴۰۰
پرشین خودرو
۱۲:۲۷ | ۱۳۹۰/۰۵/۱۱
حداكثر افزایش قیمت خودرو 4 درصد است
۱۲:۲۷ | ۱۳۹۰/۰۵/۱۱
اجاره خودرو
رییس سازمان حمایت مصرف‌كنندگان:

حداكثر افزایش قیمت خودرو 4 درصد است

پرشین خودرو: رییس سازمان حمایت مصرف‌كنندگان و تولیدكنندگان و معاون وزیر بازرگانی سقف افزایش قیمت خودروهای داخلی را چهار درصد اعلام و از برگزاری جلسه‌ای برای بررسی علت تخلفات در فروش خودرو خبر داد.

به گزارش «پرشین خودرو» به نقل از ایسنا، محمدحسین نكویی‌مهر در مورد علت تخلف‌ گران‌فروشی مكرر خودروسازان عنوان كرد: این موضوع در ستاد كارگروه كنترل بازار هم مطرح و قرار شده جلسه‌ای با حضور ما برگزار شود كه این بحث از اساس ریشه‌یابی شود. به همین دلیل علت این موضوع را در این جلسه می‌توان قضاوت كرد.

وی میزان تخلف گران‌فروشی خودروسازان را رقم بزرگی توصیف كرد و افزود: سیر قانونی قیمت‌گذاری این است كه این اقدام توسط كمیته قیمت‌گذاری خودرو و سازمان حمایت انجام می‌شود و در بسیاری از این‌ افزایش قیمت‌ها هماهنگی انجام نشده بود و علت تخلف این بوده كه بدون هماهنگی این اقدام را كرده‌اند.

نكویی‌مهر اضافه كرد: البته برخی از این‌ها در چارچوب دستورالعمل مربوطه و با هماهنگی انجام شده كه آن‌ها مورد قبول هستند و مشكلی ندارد اما مواردی هم بوده كه بدون هماهنگی انجام شده و باید با آن‌ها طبق مقررات برخورد شود.

معاون وزیر بازرگانی در ادامه با تایید افزایش قانونی قیمت خودروها اظهار كرد: برای خودروهای داخلی در حد دو، 3.5 و چهار درصد افزایش قیمت بوده است. این میزان‌ها مورد تایید سازمان حمایت بوده كه در میان آن‌ها افزایش دو و 3.5 درصدی برای خودروهایی مانند مانند پژو و تندر و افزایش چهار درصدی قیمت برخی خودروهای با قیمت بالاتر بوده است.

وی تصریح كرد: اما اگر افزایش بالاتر از این میزان داشته باشیم برخورد خواهد شد.

پیش از این نیز شهرام میرآخورلو، مدیركل دفتر كالاهای فلزی و معدنی سازمان حمایت مصرف‌كنندگان و تولیدكنندگان، از جریمه 350 میلیونی و سه میلیارد و400 میلیون تومانی دو خودروساز خبر داده بود.

از سوی دیگر اعلام افزایش قیمت خودروهای داخلی در حالی است كه دوازدهم تیرماه امسال سخنگوی وزارت بازرگانی از كاهش سه درصدی قیمت خودروی پارس ELX و پژو 405، كاهش 2.5 درصدی خودروی پارس معمولی و كاهش قیمت دو درصدی خودروی پارس دوگانه‌سوز خبر داده بود.

اجاره ماشین عروس
نظر بینندگان
!
!
!