یكشنبه ۱۰ مرداد ۱۴۰۰
پرشین خودرو
۱۱:۵۵ | ۱۳۹۰/۰۹/۱۳
پرداخت مطالبات قطعه سازان به نرم جهانی نزدیک می شود
۱۱:۵۵ | ۱۳۹۰/۰۹/۱۳
اجاره خودرو

پرداخت مطالبات قطعه سازان به نرم جهانی نزدیک می شود

پرشین خودرو: دبیر انجمن قطعه سازان خودرو گفت: هم اکنون قطعه سازانی که با دو شرکت بزرگ و اصلی خودروسازی همکاری می‌کنند، در بهترین شرایط مطالبات خود را بین سه تا پنج ماه دریافت می‌کنند.

به گزارش «پرشین خودرو»، ساسان قربانی‌ در خصوص موضوع پرداخت به موقع مطالبات قطعه سازان که چندی پیش از سوی وزیر صنعت، معدن و تجارت عنوان شد گفت: هم اکنون پرداخت مطالبات نسبت به قبل تا حدودی بهتر شده اما باز هم با شرایط مطلوب فاصله زیادی دارد. در حال حاضر شرکت‌های تولیدکننده همچون گذشته به شدت با مشکل نقدینگی روبرو هستند.

وی با اشاره به اینکه زمان پرداخت مطالبات قطعه سازان از سوی ساپکو بهبود پیدا کرده ادامه داد: مسوولان سایپا نیز قول داده اند که هر چه زودتر شرایط پرداخت بدهی های خود به قطعه سازان را بهبود دهند ولی تا کنون این اتفاق رخ نداده است.

قربانی با اشاره به اینکه نرم جهانی پرداخت مطالبات قطعه سازان توسط شرکت‌های خودروساز بین ۴۵ تا ۶۰ روز است، اظهار داشت: در حال حاضر پرداخت های 90 روزه به خوبی انجام می شود و خودروسزان این قول را داده اند که زمان پرداخت بدهی های خود را به نرم جهانی نزدیک کنند.

وی ابراز امیدورای کرد که از ابتدای ماه آینده شاهد کوتاه شدن مدت زمان پرداخت مطالبات قطعه سازان باشیم.

دبیر انجمن قطعه سازان، مهم‌ترین عامل موثر در فعالیتهای تولیدی را تامین نقدینگی عنوان کرد و افزود: مسلما به روز کردن فعالیت‌های فنی، استفاده از تجهیزات و تکنولوژی جدید، توسعه کارخانه و به ویژه افزایش کیفیت تولیدات و تحویل به موقع قطعات بدون تامین نقدینگی به موقع امکان پذیر نخواهد بود.

وی با اذعان به اینکه مشکل تامین نقدینگی تولیدکنندگان زمینه را برای ورود قطعات بی‌کیفیت چینی به بازار این محصول در کشور فراهم می‌کند، خاطرنشان ساخت: متاسفانه با برخی سیاستگذاری‌ها، بازار داخلی تولید قطعات خودرو به راحتی به دست چینی‌ها واگذار می‌شود که این مسئله فعالیت شرکت‌های تولیدی را تهدید می‌کند.

اجاره ماشین عروس
نظر بینندگان
!
!
!