پنجشنبه ۲۳ مرداد ۱۳۹۹
پرشین خودرو
۱۴:۱۹ | ۱۳۹۸/۰۳/۰۷
زمان جلسه ویژه شورای رقابت برای بررسی قیمت خودرو
۱۴:۱۹ | ۱۳۹۸/۰۳/۰۷
اجاره خودرو

زمان جلسه ویژه شورای رقابت برای بررسی قیمت خودرو

پرشین خودرو: رئیس شورای رقابت با بیان اینکه در حال حاضر بازار خودرو آشفته بوده و از حالت تعادل خارج شده است، گفت:به همین منظور درصددیم در اولین جلسه خود در هفته آینده با برگزاری کمیته‌ای این موضوع را به صورت جدی در دستور کار خود قرار دهیم.

به گزارش پرشین خودرو، رضا شیوا، با اشاره به نامه اخیر سازمان بازرسی کل کشور به جهانگیری مبنی بر لغو مصوبه ستاد تنظیم بازار و بازگشت شورای رقابت به عرصه قیمت‌گذاری خودرو، اظهارداشت: این نامه در پاسخ به شکایت شورای رقابت در مورد برداشت نادرست از ماده 3 مصوبه شورای عالی هماهنگی اقتصادی قوا اعلام شده است. چرا که وزیر وقت صنعت برداشت نادرستی از ماده 3 مصوبه این شورا داشت و همین امر عاملی شد تا دستورالعمل قیمت گذاری خودرو توسط شورای رقابت تعیین نشود.

وی با اعلام اینکه در شکایت ارسالی خود به بازرسی کل کشور دو نکته را مطرح کردیم، افزود: نخست درباره ماده 3 مصوبه شورای عالی اقتصادی کشور نکاتی را اعلام و عنوان کردیم براساس ماده 58 قانون اصل 44 شورای رقابت باید بازارهای انحصاری ورود پیدا کرده و دستورالعمل قیمت‌گذاری آنها را تعیین کند.

 

قیمت خودرو

 

رئیس شورای رقابت در ادامه صحبت‌های خود با بیان اینکه در حال حاضر بازار خودرو آشفته بوده و از حالت تعادل خارج شده است، تصریح کرد: باید دلایل این موضوع به صورت جدی مورد بررسی قرار گیرد. البته ما از یک طرف مشکلات تولید و از طرف دیگر با تقاضای کاذب در بازار روبرو هستیم که رفع این مشکلات یک مطالعه عمیق را می‌طلبد. به همین منظور شورای رقابت درصدد است در اولین جلسه خود در دوشنبه آینده با برگزاری کمیته‌ای این موضوع را در دستور کار خود قرار دهد.

شیوا تصریح کرد: البته ما نامه‌های دیگری نیز به مراجع مختلف ارسال کرده بودیم و درحال حاضر فقط پاسخ بازرسی کل کشور مطرح شده است. البته شورای رقابت معطل پاسخ نامه‌ها نمی‌نشیند و با تشکیل کارگروه موضوع قیمت خود را بررسی خواهد کرد.

به اعتقاد وی باید نخست عرضه خودرو به بازار افزایش و سپس تقاضای کاذب در بازار برطرف شود.

منبع: تسنیم

اجاره ماشین عروس
نظر بینندگان
!
!
!