جمعه ۱۳ تیر ۱۳۹۹
پرشین خودرو
۱۳:۳۲ | ۱۳۹۸/۰۹/۰۹
كاهش ارزبری 17 میلیون یورویی با بومی‌سازی 9 پروژه مواد اولیه تولید
۱۳:۳۲ | ۱۳۹۸/۰۹/۰۹
اجاره خودرو
/گزارش خبری/مدیرعامل ایران‌خودرو خبر داد:

كاهش ارزبری 17 میلیون یورویی با بومی‌سازی 9 پروژه مواد اولیه تولید

پرشین خودرو: ایران خودرو به منظور تعمیق ساخت داخل و كاهش وابستگی، 9 پروژه فلزی و غیرفلزی مواد اولیه تولید در سال جاری را به دست صنعت‌گران خلاق ایرانی بومی سازی كرد.

به گزارش پرشین خودرو، مدیرعامل ایران‌خودرو در جلسه ستاد تعمیق ساخت داخل گفت:‌ با بومی سازی این 9 پروژه 51. 17 میلیون یورو كاهش ارزبری محقق شده است.

فرشاد مقیمی با اشاره به اینكه داخلی‌سازی منجربه رونق تولید می‌شود، خاطرنشان كرد:‌ 31 پروژه دیگر فلزی و غیرفلزی مواد اولیه تولید، در سال‌های 98 و 99 در طرح جهاد خودكفایی ایران خودرو قرار دارد.

وی افزود: بومی‌سازی این 31 پروژه در دست اجرا بوده و تحقق آن 62 . 52 میلیون یورو كاهش ارزبری خواهد داشت.

مقیمی درخصوص پروژه‌های آینده این بخش گفت: 26 پروژه داخلی‌سازی مواد اولیه با كاهش ارزبری 163 میلیون یورو در مرحله امكان‌سنجی قرار دارد.

 

فرشاد مقیمیمدیرعامل ایران‌خودرو در زمینه داخلی‌سازی قطعات در میزهای صنعت اظهار كرد: ‌درمجموع سه میز تخصصی تعمیق ساخت داخل، 85 قطعه از محصولات این خودروساز توسط 39 سازنده و با كاهش ارزبری سالانه 127 میلیون یورو بومی سازی می شود.

وی تصریح كرد: همچنین با همكاری 32 قطعه‌ساز برای داخلی‌سازی، 68 قطعه از میزهای اول و دوم به مرحله خودكفایی رسیده و تعداد زیادی از آن‌ به تولید انبوه نیز رسیده و به زودی هفت قطعه دیگر به تولید انبوه خواهد رسید.

مقیمی تاكیدكرد: مصمم هستیم براساس توانمندی‌های داخل كشور، محصولات مورد نیاز تا جایی كه امكان دارد در داخل تولید و تامین شود. برهمین اساس واردات برخی قطعات را هم كه براساس سیاست‌گذاری گذشته سفارش‌گذاری شده بود، متوقف كرده ایم.

اجاره ماشین عروس
نظر بینندگان
!
!
!