پنجشنبه ۲۳ مرداد ۱۳۹۹
پرشین خودرو
۱۶:۱۲ | ۱۳۹۸/۰۹/۱۳
ساخت فرودگاه بین‌المللی چابهار فردا آغاز خواهد شد
۱۶:۱۲ | ۱۳۹۸/۰۹/۱۳
اجاره خودرو

ساخت فرودگاه بین‌المللی چابهار فردا آغاز خواهد شد

پرشین خودرو: پس از اما و اگرهای بسیار در رابطه با ساخت فرودگاه بین‌المللی چابهار سرانجام فردا (۱۴ آذر ماه) عملیات اجرایی فرودگاه بین‌المللی چابهار آغاز خواهد شد.

به گزارش پرشین خودرو، با وجود شرایط خاص منطقه آزاد چابهار که یکی از مناطق لجستیک به شمار می رود، طی این سالها وجود یک فرودگاه بین‌المللی از خلأهای آن بود. این در حالی است که این منطقه دارای مزیت جاده‌ای ، ریلی و بندری بود ولی فرودگاه متناسب با موقعیت خود را نداشت.


پس از کش و قوس‌های فراوان در رابطه با ساخت فرودگاه بین‌المللی چابهار، سرانجام این موضوع در دو سال اخیر به طور جدی‌تری پیش رفت تا این که با تامین منابع و ایجاد زمینه‌هایی فردا (۱۴ آذر ماه) با حضور وزیر راه و شهرسازی، استاندار سیستان و بلوچستان، فرمانده قرارگاه خاتم الانبیاء و همچنین مسئولان منطقه آزاد چابهار عملیات اجرایی فرودگاه این منطقه شروع می‌شود.

 

فرودگاه


این در حالی است که فاز اول فرودگاه بین‌المللی چابهار با سرمایه‌گذاری ۵۵۰ میلیارد تومانی از محل منابع منطقه آزاد چابهار و با مدیریت همین منطقه اجرایی می‌شود که این شهر فرودگاهی در ۲۸۱۵ هکتار و در شمال منطقه آزاد چابهار احداث می‌شود.

فاز اول فرودگاه بین‌المللی منطقه آزاد چابهار در ۱۳ هزار متر زمین و با ظرفیت حدود ۸۱۷ هزار و ۶۰۰ مسافر در سال ایجاد می‌شود.

پیش‌بینی بر این است که فاز اول فرودگاه بین‌المللی چابهار طی ۲۴ ماه آینده به پایان برسد.

اما در رابطه با ساخت این فرودگاه در فاز اول پیمانکاران خارجی آن را بر عهده خواهند داشت و مذاکراتی با پیمانکاران خارجی انجام شده و در ساخت آن از مشاوره آنها استفاده شده است. در عین حال که در ادامه از منابع فاینانس نیز برای تکمیل فاز بعدی فرودگاه چابهار استفاده خواهد شد.

منبع: ایسنا

اجاره ماشین عروس
نظر بینندگان
!
!
!