سه شنبه ۱۲ فروردین ۱۳۹۹
پرشین خودرو
۱۱:۵۴ | ۱۳۹۸/۰۹/۱۸
همکاری با 8 شرکت وزارت دفاع برای داخلی سازی قطعات خودرو
۱۱:۵۴ | ۱۳۹۸/۰۹/۱۸
مدیرعامل گروه صنعتی ایران خودرو خبر داد:

همکاری با 8 شرکت وزارت دفاع برای داخلی سازی قطعات خودرو

پرشین خودرو: مدیرعامل گروه صنعتی ایران خودرو گفت: در سه حوزه میزهای خودکفایی وزارت صمت، پروژه های داخلی ایران‌ خودرو و همکاری با صنایع دفاعی به دنبال افزایش عمق ساخت داخل محصولات هستیم.

به گزارش پرشین خودرو، فرشاد مقیمی، با بیان این مطلب تصریح کرد: درمجموع سه میز برگزار شده تخصصی تعمیق ساخت داخل، حدود 85 قطعه از محصولات ایران خودرو توسط 39 سازنده و با كاهش ارزبری سالانه 127 میلیون یورو بومی سازی می شود.


وی ادامه داد: همچنین به منظور تحقق اهداف تعیین شده در جهاد خودكفایی،‌ تاكنون بومی‌سازی و تولید انبوه 32 قطعه از مجموع قطعات هدف‌گذاری شده محصولات ایران خودرو7. 16میلیون یورو كاهش ارزبری داشته است.


مقیمی افزود: از دیگر سو استفاده از توان فنی و مهندسی صنایع دفاع در دستور كار ایران خودرو قرارگرفت كه در این زمینه همکاری با 8 شركت وزارت دفاع برای ساخت داخل قطعات و مجموعه ها در قالب 23 پروژه آغاز شد.

 

تولید خودرو


مدیرعامل ایران‌خودرو با بیان این که صیانت از تولید ملی و استفاده از قانون حداكثری از ظرفیت های داخلی از ضروریات فعلی ایران خودرو است، از تشکیل كمیته جایگزینی واردات برای جلوگیری از خرید خارجی «اقلام قابل‌ تامین از سازندگان داخلی» مورد استفاده در صنعت خودرو، در ایران خودرو خبر داد.


وی در پایان دستاوردهای این خودروساز را که در ظل توجه به رهنمودهای مقام معظم رهبری محقق شده، ماحصل همدلی مجاهدانه و بهره مندی از ظرفیت و استعداد ارزشمند داخلی و همراهی و مساعدت همیشگی کارکنان زحمت کش دانست و تاکید کرد: رویکردی را برگزیده ایم که قطعا منافع پایداری را برای صنعت کشور رقم خواهد زد.

نظر بینندگان
!
!
!