شنبه ۲۹ خرداد ۱۴۰۰
پرشین خودرو
۱۶:۱۸ | ۱۳۹۸/۱۱/۰۷
کندی سرعت خودروها دلیل افزایش آلودگی هوا
۱۶:۱۸ | ۱۳۹۸/۱۱/۰۷
اجاره خودرو

کندی سرعت خودروها دلیل افزایش آلودگی هوا

پرشین خودرو: عضو کمیسیون اجتماعی مجلس، مشکل عمده تهران را عدم ترویج فرهنگ استفاده از وسایل حمل و نقل عمومی دانست و گفت: میانگین سرعت حرکت در معابر تهران به دلیل افزایش استفاده از خودروهای شخصی و ترافیک ناشی از آن، کمتر از ۱۲ کیلومتر بوده که موجب افزایش آلودگی هوا می‌شود.

به گزارش پرشین خودرو، علیرضا محجوب، بزرگترین مشکل پایتخت کشور را استفاده اندک مردم از وسایل حمل و نقل عمومی دانست و گفت: معتقدم امکانات وسایل حمل و نقل عمومی در تهران کم و استفاده از آن نیز کمتر است، از طرفی اکثر مردم از عدم دسترسی و شلوغی آن گلایه دارند در حالی که مترو تهران تنها در ساعات به خصوصی شلوغ می‌شود، بنابراین مشکل عمده تهران عدم ترویج فرهنگ استفاده از وسایل حمل و نقل عمومی است.


این نماینده مردم در مجلس با اشاره به ضرورت استفاده از دوچرخه و موتورسیکلت‌های برقی در سطح شهر تهران، افزود: افزایش استفاده از دوچرخه و موتورسیکلت‌های برقی می‌تواند به کاهش آلایندگی هوا کمک کند. بنده معتقدم تمامی وسایل نقلیه عمومی در تهران باید برقی و غیر آلاینده باشد، تنها در این صورت است که می‌توانیم مردم را به استفاده کمتر از وسایل نقلیه شخصی به دلیل ایجاد آلودگی مجاب کنیم .

 

ترافیک

 


میانگین سرعت حرکت در معابر تهران کمتر از 12 کیلومتر است/ کندی سرعت حرکت وسایل نقلیه موجب افزایش آلودگی هوا می‌شود

نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس در مجلس شورای اسلامی، میانگین سرعت حرکت در معابر تهران را کمتر از 12 کیلومتر و بسیار کند ارزیابی کرد و اظهارکرد: کندی سرعت حرکت وسایل نقلیه موجب افزایش آلودگی هوا می‌شود به نحوی که یک وسیله نقلیه مسیر 10 دقیقه را در زمان بیش از یک ساعت طی می‌کند و این موضوع به معنی 50 دقیقه ایجاد آلودگی بیشتر است. بنابراین باید پس از توسعه حمل و نقل عمومی، تدابیر سخت تری برای استفاده از وسایل نقلیه شخصی در سطح تهران ایجاد کنیم.بومی سازی وسایل نقلیه برقی موجب تسهیل دسترسی مردم می‌شود

عضو کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی در پاسخ به این سوال که آیا قیمت نسبتاً بالای وسایل نقلیه هیبریدی مانع دسترسی عموم مردم نمی‌شود؟ تصریح کرد: بنده معتقدم قیمت این نوع خودروها و موتورسیکلت‌ها به نسبت وسایل نقلیه که هم اکنون بسیاری از مردم استفاده می‌کنند پایین‌تر است اما باید با بومی سازی وسایل نقلیه برقی دسترسی مردم را راحت‌تر کنیم.

منبع: خبرگزاری خانه ملت

اجاره ماشین عروس
نظر بینندگان
!
!
!