دوشنبه ۱۱ فروردین ۱۳۹۹
پرشین خودرو
۱۰:۱۹ | ۱۳۹۸/۱۱/۰۸
تزریق 2500 میلیارد تومان تسهیلات مصوب شورای پول و اعتبار به شبکه تامین
۱۰:۱۹ | ۱۳۹۸/۱۱/۰۸
مدیرعامل ایران‌خودرو اعلام کرد:

تزریق 2500 میلیارد تومان تسهیلات مصوب شورای پول و اعتبار به شبکه تامین

پرشین خودرو: فرشاد مقیمی در گردهمایی جهادگران عرصه تولید و خودکفایی گفت: ۲۵۰۰ میلیارد تومان تسهیلات مصوب شورای پول و اعتبار تمام و کمال به شبکه تامین تزریق خواهد شد و یک ریال هم صرف امور داخلی ایران‌خودرو نخواهد شد.

به گزارش پرشین خودرو، فرشاد مقیمی با بیان این مطلب افزود: توجه جدی به توان داخل باعث شد تا ۵۰ قطعه وارداتی در کشور تولید شود و این روند ادامه خواهد داشت تا به بیشتر عمق تعمیق ساخت داخل برسیم.

وی با تشکر از همه کسانی که در این ایام سخت به تولید کمک کرده اند، گفت: نابسمانی و عدم شفافیت پرداخت های تامین کنندگان، چک برگشتی به مبلغ هزار میلیارد تومان، جدا شدن صدها هزار نفر از صنعت قطعه سازی، انباشت خودروهای دارای کسری، کاهش تولید و صفر شدن عبور مستقیم تولید بخشی بحران های ایران خودرو در چند ماه گذشته بود.

مقیمی گفت: در حال حاضر خودرویی در کف کارخانه نیست که بیشتر از یک ماه از عمر تولید آن گذشته باشد که این عدد را به زودی به صفر خواهیم رساند ضمن اینکه از دی ماه سال جاری روزی نبوده که زیر ۲۰۰۰ خودرو تولید کنیم. رکورد تولید روزانه، هفتگی و ماهانه در ۲۰ ماه گذشته را در دی ماه شکستیم.

 

فرشاد مقیمیمدیرعامل ایران خودرو تصریح کرد: در سه ماه گذشته بیش از ۱۵۰ هزار خودرو تحویل مشتریان داده ایم. ظرفیت حمل خودرو را از ۵۴۰۰ به ۱۳۸۰۰ دستگاه رسانده‌ایم، با اجرای طرح تحویل حضوری، نزدیک به ۶ هزار دستگاه خودرو را درب سایت‌های تولید ایران‌خودرو تحویل مشتریان داده‌ایم.

وی اظهار داشت: در حال حاضر هیچ بسته قطعه‌ای در گمرکات کشور نمانده و همه در سایت های تولیدی توزیع شده است.

مقیمی گفت: تولید گیربکس ۶ سرعته را در دستور کار داریم و به زودی و پس از مراحل کالیبراسیون به تولید انبوه خواهیم رساند.رمز اول موفقیت در ایران خودرو بعد از خواست خدا وحدت و یکپارچگی بین بخش های مختلف تولید و قطعه سازی است.

وی با تاکید بر اینکه احترام متقابل بین خودروساز و قطعه ساز باید حفظ شود و گام‌هایی نیز در این زمینه برداشته شده ادامه داد: ایران‌خودرو باید به جایگاه اصلی خود نزد مردم از نظر کیفیت محصول دست یابد‌ در همین راستا از ورود قطعات بی کیفیت به خطوط تولید حتی اگر منجربه توقف خط شود، جلوگیری خواهیم کرد، عامل این موضوع نیز باید هزینه آن را بپردازد.

نظر بینندگان
!
!
!