دوشنبه ۲۹ دی ۱۳۹۹
پرشین خودرو
۱۵:۳۴ | ۱۳۹۸/۱۱/۰۸
تصویب کلیات تعیین نرخ پارکینگ‌ عمومی و پارک حاشیه‌ای
۱۵:۳۴ | ۱۳۹۸/۱۱/۰۸
گرندکس

تصویب کلیات تعیین نرخ پارکینگ‌ عمومی و پارک حاشیه‌ای

پرشین خودرو: اعضای شورای شهر تهران کلیات لایحه تعیین نرخ عوارض پارک حاشیه‌ای و پارکینگ‌های عمومی شهرداری تهران را به تصویب رساندند.

به گزارش پرشین خودرو، صبح امروز لایحه تعیین نرخ عوارض پارک حاشیه‌ای و پارکینگ‌های متعلق به شهرداری تهران روی میز بررسی شورای شهر تهران قرار گرفت و محمد علیخانی رئیس کمیسیون حمل و نقل شورا در تشریح جزییات این لایحه گفت: ماهیت پارک حاشیه‌ای با پارکینگ‌های عمومی متفاوت است. به همین دلیل این دو موضوع به صورت دو مصوبه جداگانه پیشنهاد می‌شود.

وی با بیان این که پارکینگ‌های شهرداری تهران به دلیل پایین بودن نرخ ورودیشان عملا تبدیل به انبار خودروهای اسقاطی شده‌اند و کاربری‌های خود را از دست داده‌اند، گفت: به همین دلیل معتقدیم که اصلاح نرخ ها می‌تواند به بهبود وضعیت کمک کند.


علیخانی در تشریح جزییات این لایحه با بیان این که پارکینگ‌های عمومی متعلق به شهرداری تهران به سه رتبه درجه بندی شده‌اند، ادامه داد: این مساله سبب می‌شود که بهره برداران پارکینگ‌ها برای کسب درآمد بیشتر ترغیب شده و کیفیت پارکینگ‌ها را نیز افزایش دهند. بر همین اساس ورودی و نرخ توقف برای یک ساعت در پارکینگ‌های شهرداری از نوع درجه ۱ ، ۳۰۰۰ تومان ، پارکینگ درجه ۲ ، ۲۰۰۰ تومان و ۴۰۰ تومان و پارکینگ درجه ۳ ۱۸۰۰ تومان خواهد بود و به ازای هر نیم ساعت نرخ آن تغییر خواهد داشت.

 

پارکینگ


وی با بیان اینکه هزینه ورودی برای موتور سیکلت‌ها در پارکینگ‌های شهرداری یکهزار تومان در نظر گرفته شده است در موردلایحه نرخ عوارض پارک حاشیه‌ای نیز گفت: در سال گذشته به دلیل برداشت اشتباه معاونت حمل و نقل این لایحه به درستی اجرا نشد و به نوعی بر اساس مصوبات قبلی این نرخ‌ها تعیین شده است.

در ادامه محمد سالاری با تاکید بر تعیین تکلیف هر چه سریعتر پارکینگ‌ها گفت: باید توجه داشته باشید زمانی می‌تواند شهرداری بر اساس قانون، بابت پارک حاشیه‌ای عوارض دریافت کند که تقاضا بیش از عرضه باشد و یا ۵۰ درصد پارک حاشیه‌ای برای کاربری غیر مسکونی در نظر گرفته شود گفت: اختیار تامین معابر که دارای چه درجه‌ای هستند به شورای عالی استان‌ها داده شده است به همین دلیل از علیخانی به عنوان رئیس کمیسیون حمل و نقل می‌خواهم که دراین لایحه تعریف درستی از معابر داشته باشد؛ چرا که اجرای طرح پارک حاشیه‌ای باید در معابر شریانی درجه یک اعمال شود.

اعضای شورای شهر تهران سرانجام به لایحه تعیین نرخ پارک حاشیه‌ای و نرخ عوارض پارکینگ‌های عمومی شهرداری تهران رأی مثبت دادند که بر همین اساس نرخ عوارض پارک حاشیه‌ای و پارکینگ‌های شهرداری در سال آینده افزایش خواهد یافت.

اجاره ماشین عروس
اجاره خودرو
نظر بینندگان
!
!
!