سه شنبه ۲۹ بهمن ۱۳۹۸
پرشین خودرو
۱۷:۱۹ | ۱۳۹۸/۱۱/۱۲
آغاز تولید شاسی بلند الکتریکی تسلا مدل Y
۱۷:۱۹ | ۱۳۹۸/۱۱/۱۲
اجاره خودرو

آغاز تولید شاسی بلند الکتریکی تسلا مدل Y

پرشین خودرو: تسلاموتورز اعلام کرده که تولید شاسی بلندهای الکتریکی تسلا مدل Y آغاز شده و تحویل آن به مشتریان از ماه مارس سال جاری میلادی کلید زده خواهد شد.

به گزارش پرشین خودرو، تسلاموتورز که بدون شک یکی از بزرگترین شرکت های خودروسازی و از پیشگامان توسعه و تولید خودروهای تمام الکتریکی لوکس و قدرتمند در جهان به شمار می رود، به تازگی از برنامه‌های خود برای تولید و عرضه خودروهای جدید خود، شاسی بلندهای کامپکت تسلا مدل Y، خبر داده و سخن گفته است.

این خودروساز جاه‌طلب آمریکایی اعلام کرده که چهارمین مدل توسعه داده شده توسط تسلاموتورز که تسلا مدل Y نام دارد و در چندماه گذشته اخبار و گزارش‌های متعددی درباره آن منتشر شده است، در مرحله تولید انبوه قرار دارد و عرضه آن نیز از ماه مارس سال ۲۰۲۰ میلادی آغاز خواهد شد.

 

تسلا


این خودرو که در جریان برگزاری رویداد اختصاصی تسلاموتورز توسط ایلان ماسک، موسس و مدیرعامل این شرکت، در لس انجلس رونمایی و معرفی شده بود، در ابتدا قرار بود که تا پایان سال ۲۰۲۰ میلادی به مرحله تولید برسد. اما حالا تازه ترین اخبار و گزارش های منتشر شده در وب سایت ... حاکی از آن است که تسلا مدل Y زودتر از تاریخ مورد انتظار روانه بازارهای جهانی خواهد شد.

 

تسلا


هنوز اطلاعات و جزئیات بیشتری در خصوص مشخصات و قابلیت‌های این خودرو به طور رسمی منتشر نشده اما گفته می‌شود که این شاسی بلند کامپکت و الکتریکی قادر به پیمایش ۳۱۵ مایل خواهد بود.

بر اساس وب سایت اتوکار، گفته می‌شود تسلا مدل Y در ابتدا تنها در کارخانه کالیفرنیای تسلا تولید خواهد شد و برخلاف گزارش های قبلی، در کارخانه نوادا به مرحله تولید نمی رسد.

همچنین قرار است از سال ۲۰۲۱ میلادی، کارخانه اختصاصی تسلاموتورز در شانگهای چین نیز تولید و عرضه این مدل جدید خودروی الکتریکی را به منظور ورود به بازار داخلی چین کلید بزند.

منبع: ایسنا

نظر بینندگان
!
!
!