شنبه ۲۷ دی ۱۳۹۹
پرشین خودرو
۱۰:۳۵ | ۱۳۹۸/۱۱/۱۵
اتوبوس برقی تا ۳ سال آینده در تهران بهره‌برداری می‌شود
۱۰:۳۵ | ۱۳۹۸/۱۱/۱۵
گرندکس

اتوبوس برقی تا ۳ سال آینده در تهران بهره‌برداری می‌شود

پرشین خودرو: دبیر ستاد توسعه فناوری های فضایی و حمل‌ونقل پیشرفته معاونت علمی از بهره برداری اتوبوس های برقی تا ۲ تا ۳ سال آینده خبر داد و گفت: استفاده از این اتوبوس ها از تهران آغاز خواهد شد.

به گزارش پرشین خودرو، دکتر منوچهر منطقی با بیان اینکه شرکتهای دانش بنیان همواره در صدد هستند موتور، اتوبوس، خودورهای برقی و خودران را به تولید برسانند، اظهار کرد: بهره برداری از خودروهای برقی در کشور زودتر از خودروهای خودران خواهد بود.

وی با تاکید بر اینکه پروسه تولید خودروهای خودران طولانی تر از خودروهای برقی است، عنوان کرد: ما تا دو الی سه سال آینده شاهد خودروهای برقی در دسته اتوبوس های برقی خواهیم بود.

 

اتوبوس برقی


دبیر ستاد توسعه فناوری های فضایی و حمل‌ونقل پیشرفته معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری بیان کرد: البته که تولید موتور سیکلت های برقی در کشور که از چندسال پیش شروع شده و کمتر از دو الی سه سال آینده و زودتر از اتوبوس های برقی وارد سطح شهر خواهند شد.

وی در پاسخ به اینکه در کدام شهرها استفاده از اتوبوس و موتورسیکلت های برقی عمومی می شود، گفت: معمولا شهرهایی متقاضی هستند اما در ابتدا در تهران، اصفهان و مشهد این اقدام آغاز خواهد شد.

منطقی افزود: تولید این اتوبوس و موتورسیکلت های برقی که در یکی دو سال آینده به بهره برداری می رسند عمدتا توسط شرکتهای دانش بنیان به نتیجه رسیده است.

وی با بیان اینکه خوشبختانه کشور استعدادهای خوب و فوق العاده ای در تولید خودروهای برقی دارد، افزود: شاکله خودروهای برقی روی ۴ فناوری حوزه های الکترونیک، ارتباطات، کنترل و الکتریسیته است که در این زمینه محققان استعدادهای خوبی دارند؛ به قدری خوب در این زمینه ها عمل کرده ایم که میتوانیم در دنیا حرفی برای گفتن داشته باشیم.

به گفته منطقی، فعلا بهره برداری اتوبو ، موتورسیکلت و خودروی برقی در اولویت ما است و بعد از آن امیدوار هستیم به سمت تولید خودروهای خودران برویم.

وی با بیان اینکه برای تولید خودروهای خودران نیاز به پلتفرم خودروهای برقی داریم گفت: تولید خودروهای خودران زمان بر است و نیاز است که اول خودروهای برقی را در کشور داشته باشیم و به تولید برسانیم.

وی با تاکید بر اینکه توسط دو خودروسازی بزرگ کشور، ۲ خودرو برقی شده، گفت: نمونه های اولیه این خودرو ها ساخته شده که با اتکا به شرکتهای دانش بنیان و حمایت های دولت به تولید انبوه خواهند رسید.

منبع: مهر

اجاره ماشین عروس
اجاره خودرو
نظر بینندگان
!
!
!