یكشنبه ۱۹ مرداد ۱۳۹۹
پرشین خودرو
۱۰:۵۲ | ۱۳۹۹/۰۲/۱۴
مسئولیت ساماندهی وانت‌بار‌ها با کدام سازمان است؟
۱۰:۵۲ | ۱۳۹۹/۰۲/۱۴
اجاره خودرو

مسئولیت ساماندهی وانت‌بار‌ها با کدام سازمان است؟

مدیر کل دفتر حمل ونقل کالای سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای کشور : ساماندهی وانت بار‌ها برون شهری طبق قانون برعهده این سازمان است.

به گزارش پرشین خودرو، غلامحسین دغاغله  با اشاره به اینکه وانت بار‌ها شامل نیسان‌ها و بقیه وانت‌های است که در حمل و نقل برون شهری فعالیت می‌کنند افزود: این سازمان به عنوان متولی حمل و نقل برون شهری طبق قانون وظیفه دارد این دسته از وانت بار‌ها را انتظام بخشی و ساماندهی کند.

مدیر کل دفتر حمل ونقل کالای سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای کشور گفت: مسئولیت ساماندهی وانت بار‌های فعال در داخل شهر‌ها بر عهده وزارت کشور است.

وی افزود: بر اساس ثبت نام و فعالیت وانت بار‌ها تشخیص داده می‌شود این خودرو‌ها در درون یا برون شهری فعالیت می‌کنند.

دغاغله اضافه کرد: سال گذشته کارگروهی در شرکت پخش فرآورده‌های نفتی متشکل از دستگاه‌های مختلف با مسئولیت خود شرکت پخش در این زمینه تشکیل شد.

مدیر کل دفتر حمل ونقل کالای سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای کشور گفت: مسئولیت این کارگروه، تخصیص سوخت به ناوگان وانتی اعم از درون و برون شهری است.

وی افزود: سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای در همین راستا یکسری ضوابطی را برای ناوگان فعال در بخش برون شهری تعیین کرد.

 

وانت بار

دغاغله ادامه داد: دو روش برای ثبت نام وانت بار‌ها در نظر گرفت شد که یکی ثبت نام حضوری و دیگری ثبت نام غیر حضوری بود.

وی گفت: رانندگان در روش حضوری می‌بایست به مراکز مجاز صدور کارت هوشمند در استان‌های مختلف یا اداره‌های راهداری و حمل و نقل جاده‌ای مراجعه و برای وانت و شخص راننده ثبت نام انجام می‌شد.

مدیر کل دفتر حمل ونقل کالای سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای کشور افزود: در روش غیر حضوری هم رانندگان می‌بایست به سامانه تعبیه شده در سایت سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای مراجعه و برای فعالیت در بخش برون شهری ثبت نام می‌کردند.

وی اضافه کرد: بعد از ثبت نام هم ناوگان و هم شخص راننده کارت هوشمند وانت دریافت می‌کنند و در ضمن برای تردد در سطح جاده‌های برون شهری ناوگان باید سند حمل بار (بارنامه) به همراه داشته باشد.

دغاغله گفت: این اسناد در پایان هر ماه در سامانه تجمیع و مقدار پیمایش هر وانت مشخص می‌شد و مطابق پیمایش صورت گرفته اعتبار سوخت به آنان تخصیص پیدا می‌کند.

وی ادامه داد: این ثبت نام‌ها از بهمن ماه سال گذشته انجام شد و از اسفند و فروردین افرادی که ثبت نام و بار نامه گرفته بودند تعداد ۱۱۸ هزار دستگاه وانت با مشخصات میزان پیمایش طی نامه‌ای به شرکت پخش فرآورده‌های نفتی ارسال شد.

دیر کل دفتر حمل ونقل کالای سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای کشور گفت: شرکت پخش فرآورده‌های نفتی پس از صحت سنجی مستندات و میزان پیمایش صورت گرفته اعتبار سوخت وانت بار‌ها را شارژ کرد.

وی افزود: همچنین در اردیبهشت ماه سال جاری هم بر همین روال بر اساس بارنامه و مقدار پیمایش و مسافتی که وانت‌های برون شهری طی می‌کنند اعتبارسوخت هر ماشین در کارت سوخت شان شارژ می‌شود.

منبع: خبرگزاری صداو سیما

اجاره ماشین عروس
نظر بینندگان
!
!
!