یكشنبه ۶ مهر ۱۳۹۹
پرشین خودرو
۱۴:۳۱ | ۱۳۹۹/۰۳/۲۶
اعلام شرایط تردد خودروهای ترانزیت در مرز ایران و ترکیه
۱۴:۳۱ | ۱۳۹۹/۰۳/۲۶
اجاره خودرو

اعلام شرایط تردد خودروهای ترانزیت در مرز ایران و ترکیه

سازمان توسعه تجارت شرایط ورود و خروج رانندگان خودروهای ترانزیتی ایران و ترکیه را اعلام کرد.

به گزارش پرشین خودرو، چند ماه پس از توقف رفت و آمدها در مرز مشترک ایران و ترکیه سرانجام دو طرف از چند روز قبل اعلام کردند امکان رفت و آمد خودروها برای صادرات و واردات و همچنین ترانزیت کالا فراهم شده است.

با این وجود با توجه به تداوم شیوع ویروس کرونا همچنان شرط‌هایی برای رفت و آمد امن رانندگان در نظر گرفته شده که سازمان توسعه تجارت این شرط‌ها را اعلام کرده است.

براساس اطلاعات ارائه شده از سوی سازمان توسعه تجارت، در ورودی مرز سلامت رانندگان از طریق بخش‌های سلامت رصد خواهد شد و افرادی که علائم ابتلا به ویروس کرونا را دارند اجازه ورود به ترکیه را نخواهند داشت.

 

مرز ایران و ترکیه


همچنین خودروهای ورودی به ترکیه نیز ضد عفونی می‌شوند و رانندگان موظف هستند در زمان حضور در ترکیه ماسک و مواد ضد عفونی کننده همراه داشته باشند و همچنین مواد غذایی برای حضور طولانی مدت خود در ترکیه نیز به همراه خود ببرند.

همچنین مسیر و محل‌های توقف و استراحت خودروهای ترانزیتی مشخص خواهد شد و رانندگان در طول زمان حضور خود در ترکیه به شکل دقیق رصد می‌شوند و باید تعهدنامه‌ای مبنی بر عدم توقف و انتظار در شرایط غیرضروری امضاء کنند.

ترکیه همچنین اعلام کرده رانندگان تبعه این کشور نیز در صورتی که علائم بیماری داشته باشند برای درمان و قرنطینه به محل‌های مشخص شده ارجاع داده خواهند شد و در غیر این صورت باید به مدت دو هفته در قرنطینه باقی بمانند.

منبع: ایسنا

اجاره ماشین عروس
نظر بینندگان
!
!
!