دوشنبه ۳۱ شهریور ۱۳۹۹
پرشین خودرو
۱۰:۱۴ | ۱۳۹۹/۰۴/۰۲
پوست اندازی سایپا در همكاری با مجموعه های دانش بنیان
۱۰:۱۴ | ۱۳۹۹/۰۴/۰۲
اجاره خودرو
رئیس سازمان ملی كارآفرینی مطرح كرد:

پوست اندازی سایپا در همكاری با مجموعه های دانش بنیان

رئیس سازمان ملی كارآفرینی گفت: گروه خودروسازی سایپا با همكاری مجموعه های دانش بنیان و استارتاپ ها می تواند ضمن ارتقاء كیفی محصولات، به سمت افزایش رضایتمندی مشتریانش حرکت کند.

به گزارش پرشین خودرو، حسین سِلاح ورزی درباره استفاده از ظرفیت مجموعه های دانش بنیان برای توسعه صنعت خودرو، اظهار داشت: گروه خودروسازی سایپا برای آنكه بتواند در محصولات خود تنوع ایجاد كند و بر كیفیت محصولات بیفزاید، همكاری با مجموعه های دانش بنیان و استارتاپ ها را آغاز كرده است.

وی افزود: سایپا به عنوان یك بنگاه بزرگ صنعتی می تواند تعامل خوب و سازنده ای را با مجموعه های دانش بنیان كه تولید فكر و ایده می كنند، داشته باشد؛ از این رو ضرورت دارد كه تمام بنگاه های صنعتی و تولیدی از توان دانش بنیان ها و نخبگان استفاده كنند تا در شرایط تحریمی صورت گرفته بهتر بتوان از معضلات عبور كرد و به سمت بومی سازی قطعات مورد نیاز صنعت خودرو رفت.

 

سایپانایب رئیس اتاق بازرگانی ایران كه چندی پیش از مركز تحقیقات گروه خودروسازی سایپا بازدید كرد، گفت: به عنوان یك شهروند خوشحال و امیدوار شدم كه در مركز تحقیقات سایپا اتفاق های خوبی در حال انجام است و امیدوارم این روند ادامه پیدا كند.

رئیس سازمان ملی كارآفرینی اظهار داشت: سایپا در زمینه طراحی و آماده سازی محصولات جدید با كیفیت، گام های خوبی برداشته است به گونه ای كه در آینده ای نزدیك مردم شاهد ورود خودروهای جدید به سطح بازار خواهند بود؛ به طور قطع با اطلاع رسانی این دستاوردها، مردم هم با خبر خواهند شد كه این مجموعه چه اقداماتی را برای پیشرفت صنعت خودرو انجام داده است.

وی تصریح كرد: با ورود محصولات جدید سایپا، سبد عرضه خودرو در كشور متنوع خواهد شد، اما برای اینكه چنین امری مستمر باشد و با سرعت فیس لیفت های جدید خودرویی وارد بازار شود می توان به دانش بنیان ها و جامعه دانشگاهی كشور تكیه كرد.

نایب رئیس اتاق بازرگانی ایران گفت: برای اینكه بتوان بازار خودرو را كنترل كرد باید سطح عرضه خودرو در بازار را افزایش داد، این مهم زمانی به دست می آید كه محصولات جدید و با كیفیت روانه بازار مصرف شود.

نائب رئیس اتاق ایران ادامه داد: شرایط حاكم بر اقتصاد كشور، كاهش درآمدهای نفتی و سایر موارد باعث شد كه در سال های اخیر كاهش ارزش پول ملی كشورمان رخ دهد و به همین جهت مردم با تورم و گرانی كالاها مواجه شدند، از این رو خیلی از افراد برای حفظ ارزش پول خود سراغ بازار خودرو رفتند و همین امر سبب شد عرضه و تقاضای خودرو دچار مشكل شود و در پی آن قیمت ها سیر صعودی داشته باشد.

وی خاطرنشان كرد: گروه خودروسازی سایپا برای همكاری با مجموعه های دانش بنیان اعلام آمادگی كرده است، بدین جهت در قالب بهم رسانی استارتاپ ها با كسب و كارهای نوین كه در حوزه نوآوری و فناوری صنعت خودرو فعالیت دارند می توان به دستاوردهای خوبی دست یافت؛ تحقق چنین امری مصداق بارز تبدیل تحریم به فرصت است.

وی در پاسخ به این سوال كه چهره مخدوش شده صنعت خودرو را چگونه می توان در بین مردم تغییر داد به گونه ای كه همه بدانند این صنعت می خواهد در مسیر رشد قرار گیرد، تصریح كرد: سیاست گذاری های نادرست، وعده های تحقق نیافته، عدم ایفای تعهدات و موارد دیگر باعث شد كه تصویر درستی از صنعت خودرو در بین مردم شكل نگیرد و حتی خیلی از مشكلات و چالش ها تبدیل به شوخی و جوك شود، لذا به نظر می رسد با اطلاع رسانی فعالیت های جدید سایپا می توان به مردم اطمینان داد كه صنعت خودرو به ویژه گروه خودروسازی سایپا در حال پوست اندازی است.

اجاره ماشین عروس
برچسب ها:
سایپااستارتاپ
نظر بینندگان
!
!
!