شنبه ۵ مهر ۱۳۹۹
پرشین خودرو
۱۴:۲۰ | ۱۳۹۹/۰۴/۰۴
پونتیاک شبح، خاص ترین خودروهای جهان!
۱۴:۲۰ | ۱۳۹۹/۰۴/۰۴
اجاره خودرو

پونتیاک شبح، خاص ترین خودروهای جهان!

تمام قسمت های بدنه این خودرو از پلاستیک اکریلیک(متیل متاکریلات) تولید شد که این ماده یکی از سخت‌ترین ومحکم‌ترین پلیمرها باشفافیتی بالاتر از شیشه و سطحی صیقلی وبراق ومقاوم در برابر عوامل جوی است.

به گزارش پرشین خودرو، پونتیاک یکی از محبوب ترین نام ها در صنعت خودروی جهان است که فعالیت خود را در سال 1926 میلادی آغاز کرد و در سال 2010 باتوجه به مشکلاتی که درگیر آن بود؛ فعالیت های خود را بطور کامل متوقف کرد. به رغم این رویداد؛ همچنان خودروهای افسانه ای پونتیاک نزد علاقه مندان به این حوزه جایگاه و ارزش بالایی دارد و این نام هیچگاه عظمت خود را از دست نداده است.

در کارنامه پونتیاک محصولات شاخص بسیاری به چشم می خورد که هر کدام در زمان خود پرچمدار خلاقیت در طراحی و مهندسی موتور بوده اند اما شاید متفاوت ترین محصول این برند یا بهتر بگوئیم عجیب ترین آن، یک خودرو به نام "شبح" باشد که در سال 1939 رونمایی شد.

 

پونتیاک

پونتیاک

 

تمام قسمت های بدنه این خودرو از پلاستیک اکریلیک(متیل متاکریلات) تولید شد که این ماده یکی از سخت‌ترین ومحکم‌ترین پلیمرها باشفافیتی بالاتر از شیشه و سطحی صیقلی وبراق ومقاوم در برابر عوامل جوی است. صفحات پلی متیل متاکریلات مقاومت قابل توجهی در برابر عوامل جوی و پرتو نور خورشید دارند. از خواص اپتیکال و سطح شفاف فوق‌العاده‌ای برخوردارند و در عین حال از نظر استحکام در برابر ضربه از شیشه مقاوم تر هستند. علاوه بر آن درصد جذب رطوبت بسیار کم و مقاومت کششی و الکتریکی خوبی دارند.

تولید پونتیاک مذکور در آن زمان 25 هزار دلار هزینه پیش روی جنرال موتورز قرار داد اما با استقبال بالای مخاطبان روبرو شد. بعدها این خودرو چندبار تغییر مالکیت داشت و تا 500 هزار دلار هم معامله شد. کیلومتر شمار این خودرو عدد 138 کیلومتر را نشان می دهد و به عنوان اولین خودروی فرانما(شفاف) تولید شده در آمریکا جایگاهی خاص دارد.
 

اجاره ماشین عروس
برچسب ها:
پونتیاک
نظر بینندگان
!
!
!