یكشنبه ۶ مهر ۱۳۹۹
پرشین خودرو
۱۰:۲۵ | ۱۳۹۹/۰۴/۰۷
گواهینامه‌های ایرانی در چند کشور اعتبار دارد؟
۱۰:۲۵ | ۱۳۹۹/۰۴/۰۷
اجاره خودرو
/گزارش خبری/

گواهینامه‌های ایرانی در چند کشور اعتبار دارد؟

مدیرعامل کانون جهانگردی و اتومبیل‌رانی کشور با اشاره به اینکه گواهینامه‌های ایران در 175 کشور دنیا دارای اعتبار است، گفت:‌ سالانه بیش از 150 هزار قطعه اسناد بین‌المللی توسط کانون جهانگردی کشور صادر می‌شود.

به گزارش پرشین خودرو، حسین اربابی مدیرعامل کانون جهانگردی و اتومبیل‌رانی کشور، درباره صدور گواهینامه‌های بین‌المللی توسط این کانون اظهار داشت: سالانه حدود 150 هزار قطعه اسناد بین‌المللی اعم از دفترچه مالکیت و گواهینامه پایه یک و سه رانندگی و گواهینامه موتورسیکلت توسط کانون جهانگردی و اتومبیل‌رانی جهت تردد‌های بین‌المللی هموطنان صادر می‌شود.


وی افزود: افرادی که قصد سفرهای تجاری،‌ ترانزیتی یا تفریحی داشته باشند جهت دریافت گواهینامه و دفترچه مالکیت به کانون جهانگردی و اتومبیل‌رانی مراجعه می‌کنند و گواهینامه‌هایی ایرانی در 175 کشور دنیا دارای اعتبار است.


مدیرعامل کانون جهانگردی و اتومبیل‌رانی کشور با اشاره به اینکه از 205 کشور دنیا تنها در ۳۰ کشور گواهینامه ایران پذیرفتنی نیست، گفت:‌البته برخی از کشورها مانند چین اصلاً گواهینامه هیچ کشوری جهت تردد در کشورشان را قابل قبول نمی‌دانند.

 

اعتبار گواهینامه های ایران

اربابی بیان داشت: معتبرترین مدرک بین‌المللی ایران گواهینامه است که بدون هیچ پرسش و سؤالی استفاده از این گواهینامه‌ها قابل انجام است.

وی گفت: با توجه به شیوع کرونا در جهان در صورتی که مرزهای بسیاری از کشورها بر روی گردشگران باز شود بسیاری از افراد علاقه‌مند هستند به جای استفاده از هواپیما و یا قطار جهت پیشگیری از کرونا از خودروی شخصی استفاده کنند. بنابر این پیش‌بینی می‌کنیم با این شرایط میزان درخواست برای صدور گواهینامه بین‌المللی و دفترچه مالکیت افزایش یابد.

مدیرعامل کانون جهانگردی و اتومبیل‌رانی کشور با بیان اینکه هزینه صدور گواهینامه‌های یکساله 142 هزار تومان و هزینه صدور گواهینامه‌های سه ساله 430 هزار تومان است،‌گفت:‌ نرخ صدور گواهینامه‌های بین‌المللی امسال افزایش نیافته و فعلا هیچ برنامه‌ای در این راستا نداریم.

اربابی خاطرنشان کرد: صدور اسناد از جمله گواهینامه بین‌المللی در مدت زمان حداکثر 7 روز کاری به صورت اینترنتی قابل انجام است و در صورتی که افراد به مراکز نمایندگی‌های کانون جهانگردی و اتومبیل‌رانی مراجعه کنند به محض ارائه مدارک مربوطه می‌توانند گواهینامه بین‌المللی دریافت کنند.

منبع: فارس
 

اجاره ماشین عروس
نظر بینندگان
!
!
!