جمعه ۸ مرداد ۱۴۰۰
پرشین خودرو
۱۳:۱۶ | ۱۳۹۷/۰۴/۰۶
تبعات اجتماعی جبران ناپذیری برای واردکنندگان و مردم به وجود می آید
۱۳:۱۶ | ۱۳۹۷/۰۴/۰۶
اجاره خودرو
/اختصاصی/با ادامه تصمیمات اشتباه دولت در عرصه واردات خودرو؛

تبعات اجتماعی جبران ناپذیری برای واردکنندگان و مردم به وجود می آید

پرشین خودرو: وقتی تصمیمی برای فضای کسب و کار گرفته می شود باید تمام تبعات اقتصادی و اجتماعی آن از قبل دیده و سنجیده شود اما در خصوص تصمیم اخیر دولت برای جلوگیری از واردات خودرو، این آینده نگری و سنجش رخ نداده است.

رادین پیمان فر مدیرعامل شرکت آرین خودرو پارس نماینده رسمی جیلی در ایران، با بیان این مطلب گفت: بدون شک وقتی شخص یا گروهی در یک حوزه سرمایه گذاری می کنند، به دنبال سود خود و مجموعه تحت مدیریتشان نیز هستند و دولت با اعمال این ممنوعیت، عملا سرمایه گذاران را با مشکل رو به رو می کند.

وی ادامه داد: با توجه به وضع قوانین جدید، فضای کسب و کار در حوزه خودرو، بسیار سنگین شده و در واقع هیچکس نمی تواند از سرمایه گذاری خود نفعی ببرد. این مهم موجب دلسرد شدن سرمایه گذاران در داخل شده و عواقب خوبی در پی ندارد.

پیمان فر تصریح کرد: حذف واردات خودرو دارای تبعات اجتماعی هم برای واردکنندگان و هم برای مردم است که از این میان می توان به گرفته شدن حق انتخاب مردم اشاره کرد. ایشان دیگر نمی توانند از روی درآمد و سلیقه خود، خودرو انتخاب و خریداری کنند و فقط از میان خودروهای داخلی و با کیفیت متوسط حق انتخاب دارند.

 

واردکنندگان

وی منع واردات خودرو به کشور را ظلمی بزرگ به حق انتخاب آزادانه مردم در خرید خودرو دانست و افزود: متاسفانه تبعات اجتماعی این تصمیم برای شرکت های واردکننده و پرسنل این شرکت ها نیز بسیار زیاد خواهد بود. به هر حال برای پاسخ گویی به هزینه ها باید درآمدی برای شرکت متصور بود و وقتی وارداتی رخ ندهد درآمدی هم نخواهد بود!مدیرعامل شرکت آرین خودرو پارس با ابراز امیدواری برای مقطعی بودن این قانون گفت: بسیاری از شرکت ها باید تعدیل نیرو انجام دهند و در صورت ادامه دار بودن این وضع، این اتفاق برای همه واردکنندگان قابل تصور است اما ما در شرکت آرین خودرو پارس تمام سعی خود را کرده و می کنیم که تعدیل آخرین گزینه باشد و با کاهش هزینه ها و استفاده از سایر راهکارها، اساسا به بحث تعدیل ورود نکنیم.

وی ادامه داد: ما عقیده داریم نیروی انسانی سرمایه های اصلی یک شرکت هستند و چنانچه این سرمایه ها از دست برود در صورت بازگشت به شرایط مطلوب، یافتن نیروهای از دست داده بسیار سخت خواهد بود.

اجاره ماشین عروس
نظر بینندگان
!
!
!