چهارشنبه ۲ مهر ۱۳۹۹
پرشین خودرو
۱۷:۴۹ | ۱۳۹۸/۰۹/۲۰
بازی برد- بردی كه ایران خودرو به راه انداخت
۱۷:۴۹ | ۱۳۹۸/۰۹/۲۰
اجاره خودرو
مدیریت بهره گیری از توان و ظرفیت داخلی ؛

بازی برد- بردی كه ایران خودرو به راه انداخت

پرشین خودرو: گروه صنعتی ایران خودرو در فصل جدید فعالیت های خود با هدف اعتلای صنعت خودرو کشور در سایه همدلی مجاهدانه و بهره مندی از ظرفیت و استعداد ارزشمند داخلی، رویکردی را برگزیده که قطعا منافع پایداری را برای صنعت کشور رقم خواهد زد. مجموعه اقداماتی که اهتمام به آن می تواند پیشران موثری برای این صنعت در شرایط دشوار امروز کشور باشد.

به گزارش پرشین خودرو، در همهمه پرآشوب محدودیت های بین المللی وضع شده برای به تلاطم انداختن ایران عزیزمان، با حمایت متخصصان جهادگر گروه صنعتی ایران خودرو و در ظل توجه به رهنمودهای داهیانه مقام معظم رهبری توانسته ایم با اتکای بر توان و ظرفیت داخلی، ضمن تحرک بخشیدن به بخش های مختلف تولیدی صنعت خودرو کشور و همچنین بهره گیری از تجربه و دستاوردهای به دست آمده در صنایع دفاعی کشور معبری جدید در کاهش وابستگی بگشایم و توفیقات ارزشمندی را به دست آوریم.


اقدامی که با اعتمادسازی و ایجاد همدلی در بخش های مختلف بین تامین کنندگان و تولیدکنندگان صنعت خودرو کلید خورد و حاصل آن طی سه ماه گذشته این بود که با همه محدودیت ها بتوانیم با گذر از روند رو به تنزل که موقعتی بحرانی برای این صنعت ایجاد کرده بود، نقطه عطفی را در فعالیت ها شاهد باشیم که دستاورد آن رشد و خوداتکایی در این صنعت بوده است.


گروه صنعتی ایران خودرو توانست در سه ماه گذشته به رغم تشدید تحریم های بین المللی بویژه در صنعت خودرو دستاوردهای شاخصی را تنها با اتكا به ظرفیت های محدود شركت های خودروساز و قطعه ساز رقم بزند. این شرکت ضمن ایجاد میثاق نامه ای با تامین کنندگان، تمرکز بر افزایش ظرفیت تولید، کاهش تعهدات، جلب رضایتمندی مشتریان و توسعه صادرات را در سرفصل برنامه های خود تعریف کرد و اهتمام خود را به کار بست تا دستاوردهای قابل ارایه ای را تقدیم کند.


بی شک این تنها با همراهی و مساعدت همواره کارکنان خدوم و زحمت کش شرکت مقدور بود که بتوانند با همبستگی ضمن حذف انواع موانع، در مدت زمان کوتاهی، گام های اساسی در مسیر اعتلای بزرگترین شركت خودروسازی خاورمیانه بردارند.

 

دنا

 


دستاوردهای شاخص حوزه تولید، فروش و خدمات پس از فروش


از ثمرات این اقدامات یکی افزایش تجاری سازی از روزانه 930 دستگاه به حدود 2000 دستگاه بوده است. آهنگ رشد این افزایش تولید روزانه به نحوی است که در هفته آینده این رقم به 2500 دستگاه خواهد رسید.


بعلاوه افزایش تولید خودروی بدون کسری (عبورمستقیم) از 3 درصد تولید روزانه در هفته اول مهرماه به 58 درصد، كاهش خودروهای كف از 65 هزار دستگاه در هفته اول شهریورماه به حدود 16هزاردستگاه و همچنین تحویل تمامی تعهدات معوق در فروش فوری محصولات از جمله فعالیت های موثر انجام شده در حوزه تولید، فروش بوده است.


شایان ذکر است که تعهدات معوق در فروش فوری محصولات در هفته اول شهریورماه 3700 دستگاه بوده است در حالی که در هفته اول آبان ماه به كلیه تعهدات معوق عمل شد و در حال حاضر فروش فوری تعهد معوقی ندارد. از دیگر سو برنامه های توسعه محصول و برنامه ریزی جهت عرضه محصولات جدید از جمله دنا پلاس توربو شارژ اتوماتیك، 207 پانوراما در دستور كار ایران خودرو قرار دارد.


همچنین ادغام و یکپارچه سازی حوزه های فروش و خدمات پس از فروش با هدف خلق ارزش افزوده برای مشتریان با هزینه كمتر و اعمال سیاست های یكپارچه در حوزه فروش و خدمات پس از فروش با هدف كاهش هزینه ها در چرخه عمر محصول، اعمال مدیریت واحد بر شبكه فروش و خدمات پس از فروش با هدف نظارت برعملكرد شبكه و بهبود مستمر، افزایش درآمدها و بهبود کیفیت خدمات، پیگیری اصلاح سبد درآمدی گروه و افزایش تمركز بر حوزه خدمات پس از فروش از مهم ترین اقدامات انجام شده در حوزه خدمات پس از فروش ایران خودرو است.


دستاوردها در حوزه تامین


نهضت داخلی سازی قطعات با تعریف میزهای تخصصی از سوی وزارت صمت در جریان است؛ درمجموع سه میز برگزار شده تخصصی تعمیق ساخت داخل، حدود 85 قطعه از محصولات ایران خودرو توسط 39 سازنده و با كاهش ارزبری سالانه 127 میلیون یورو بومی سازی می شود. همچنین به منظور تحقق اهداف تعیین شده در جهاد خودكفایی،‌ تاكنون بومی‌سازی و تولید انبوه 32 قطعه از مجموع قطعات هدف‌گذاری شده محصولات ایران خودرو7. 16میلیون یورو كاهش ارزبری داشته است. از دیگر سو استفاده از توان فنی و مهندسی صنایع دفاع در دستور كار ایران خودرو قرارگرفت كه در این زمینه همکاری با 8 شركت وزارت دفاع برای ساخت داخل قطعات و مجموعه ها در قالب 23 پروژه آغاز شد.

همچنین به منظور صیانت از تولید ملی و استفاده از قانون حداكثری از ظرفیت های داخلی، كمیته جایگزینی واردات جهت جلوگیری از خرید خارجی «اقلام قابل‌ تامین از سازندگان داخلی» مورد استفاده در صنعت خودرو، درایران خودرو تشكیل شد.

 


دستاوردهای شاخص در حوزه صادرات و امور بین الملل


استراتژی صادرات ایران خودرو برمبنای فعال سازی سایت های تولیدی فرامرزی، تولید محصولات جدید و همكاری با شركای خارجی براساس رابطه برد- برد و كسب سهم مناسب از بازار های بین المللی بنا شده است. برهمین اساس عقد قرارداد برای نحویل 150 دستگاه كامیون واگن هود امضا شده است.همچنین فعال سازی دفاتر خارج از كشور برای بهره مندی از ظرفیت های موجود در راستای نفوذ در بازارهای موجود و توسعه بازارهای جدید، در دستور كار ایران خودرو قرار دارد .

اجاره ماشین عروس
نظر بینندگان
!
!
!