جمعه ۲۶ دی ۱۳۹۹
پرشین خودرو
۱۸:۲۴ | ۱۳۹۹/۰۹/۱۹
 افزایش بی سر و صدای قیمت لاستیک کامیون و اتوبوس تولید داخل + سند
۱۸:۲۴ | ۱۳۹۹/۰۹/۱۹
گرندکس
ستاد تنظیم بازار تصویب کرد؛

افزایش بی سر و صدای قیمت لاستیک کامیون و اتوبوس تولید داخل + سند

پس از آنکه ستاد تنظیم بازار در جلسه ۲۰ آبان ماه، قیمت گذاری لاستیک سبک را به تولیدکنندگان واگذار کرد، در جلسه روز گذشته خود نیز در اقدامی عجیب باواگذاری نرخ گذاری لاستیک سنگیم هم موافقت کرد.

به گزارش پرشین خودرو به نقل از مهر، ستاد تنظیم بازار در جلسه 20 آبان ماه خود با واگذاری تعیین نرخ لاستیک سبک به تولیدکنندگان موافقت کرد. اما در همان مصوبه اعلام شد نرخ لاستیک سنگین تولید داخل، کما فی السابق بر اساس نرخ گذاری وزارت صمت خواهد بود.

پس از آن بود که انجمن صنفی صنعت تایر در ابلاغیه‌ای به شرکت‌های تولیدکننده، افزایش 50 درصدی قیمت فروش لاستیک تولید داخل و اجرای آن از 28 آبان را ابلاغ کرد.

جلسه ستاد تنظیم بازار روز گذشته 18 آذر در حالی برگزار شد که یکی از تصمیمات مهم این ستاد که چندان رسانه‌ای نشده و قرار شد در سکوت خبری اجرا شود، افزایش قیمت لاستیک بود. طبق مصوبه ستاد تنظیم بازار قرار شد قیمت لاستیک خودروهای سنگین نیز آزاد شده و به تولیدکنندگان واگذار شود.

 

مجوز قیمت تایر

 

 

مجوزاین در حالی است که ستاد مذکور از مصوبه‌ای که امتیاز بزرگی برای تولیدکنندگان لاستیک سواری و سبک بود، تجربه چندان خوبی به دست نیاورده است.

تا کنون انجمن صنفی تایر در خصوص مصوبه روز گذشته ستاد تنظیم بازار موضع گیری نکرده و باید دید اعضای این انجمن و تولیدکنندگان لاستیک سنگین، چه میزان افزایشی را برای لاستیک‌های سنگین تولید داخل در نظر خواهند گرفت.

اجاره ماشین عروس
اجاره خودرو
نظر بینندگان
!
!
!