یكشنبه ۱۹ اردیبهشت ۱۴۰۰
پرشین خودرو
read main data
۱۳:۳۱ | ۱۳۹۹/۱۰/۱۴
عاقبت خودروهای عضلانی چه می شود؟
۱۳:۳۱ | ۱۳۹۹/۱۰/۱۴
اجاره خودرو
با توسعه خودروهای برقی؛

عاقبت خودروهای عضلانی چه می شود؟

سه غول خودروسازی آمریکا جنرال موتورز، فورد و کرایسلر در آینده با خودروهای نمادین شان، کوروِت، موستانگ و چالنجر چه خواهند کرد؟

به گزارش پرشین خودرو به نقل از سایپانیوز، روند افزایشی گرایش مردم به خودروهای اس یو وی (خودروهای بلندقامت مخصوص دشت و دمن یا همان شاسی بلند) همچنان ادامه دارد، بنزین همچنان نسبتاً ارزان است، پس خودرو هر چه بزرگتر باشد، بهتر است.

به علاوه، قوای محرکه هیبریدی خیلی نسبت به گذشته بهبود پیدا کرده و در این بین موستانگ از کمپانی فورد با انجام یک دگردیسی، عضو جدیدی به نام مَک-ایی Mach-e به خانواده موستانگ افزوده است.

موستانگ در 5 دهه گذشته، تاریخی پربار برجای گذاشته، تمرکز فروش کمپانی فورد روی جغرافیایی آمریکای شمالی متمرکز شده و تعداد فروش آن همچنان سالم به قوت خود باقی مانده و با قیمت معقول 28 هزار دلار هنوز به تاریخ نپیوسته است.

می خواهید بدانید گرایش مردم در حال حاضر چه وضعیتی دارد کافی است به وبسایت فورد بخش سفارش خرید مراجعه می کنید که می بینید از چپ به راست اول خودروهای اس یو وی و کراس اور (بلندقدها) بعد وانت و ون و سر آخر خودروهای برقی معرفی شده اند. به بیان ساده خودروهای سدان از رونق افتاده اند.

 

موستانگفورد هنوز دو سدان در سبد محصولات خود دارد، اما به زودی فقط یک سدان باقی خواهد ماند. فیوژن هم قرار است از سال 2022 کمی قدبلندتر شده و در دسته بندی کراس اورها قرار گیرد. حالا این سؤال پیش می آید که چه بر سر خودروی نمادین فورد یعنی موستانگ خواهد آمد؟ شاید مَک-ایی آغاز جدیدی برای خودروهای عضلانی muscle car نسل آینده باشد. شاید بایگانی شود و در سال های آینده تعدادی محدود به عنوان «فروش ویژه» ارائه شود که فقط یک حدس و گمان است چون خودروهای عضلانی جایگاه خاصی در ذهن جوانان دارد.

جنرال موتورز هم کوروِت 2021 را با یک موتور جدید با نام Corvette Stingray 2021 عرضه کرد و هیجان زیادی به وجود آمد. ظاهر آن به یک خودروی سوپر supercar نزدیک است بدون آن که قیمت آن را داشته باشد. در حال حاضر هیچ جایگزینی برای آن در نظر گرفته نشده و تا تمام نسل های هوادارِ آن به صفر نرسد،‌ تولید آن ادامه می یابد. هر چقدر فناوری و طراحی تکامل و بهبود پیدا کند، استینگری جایگاه خود را در بین هواداران حفظ خواهد کرد.

خودروسازی کرایسلر هم در برند دوج Dodge دستی بر آتش دارد و در عرصه عملکرد (سرعت، شتاب و قدرت) حرفی برای گفتن دارد. هیولای دوج چلنجر وقعی به انتقادها به مصرف بنزین نمی گذارد چون می داند هنوز غرش موتور هوادران خود را از دست نداده است.

با این حال تیم کُنیسکیس Tim Kuniskis رئیس برند دوج می گوید وقتی قیمت قوای محرکه برقی کاهش پیدا کند بازار خودروهای عضلانی با قوای محرکه برقی منفجر خواهد شد. مشتریان به دنبال عملکرد (سرعت، شتاب و قدرت) بالا هستند و اگر آن را در قوای محرکه برقی هم به دست آورند به آن گرایش پیدا می کنند، درست مثل زمانی که از خودروهای کاربراتوری به انژکتوری روی آوردند. آینده نه چندان دور،‌ رقابت بین خودروهای برقی خواهد بود.

اجاره ماشین عروس
نظر بینندگان
!
!
!