پنجشنبه ۲ بهمن ۱۳۹۹
پرشین خودرو
۱۱:۴۷ | ۱۳۹۹/۱۰/۲۰
در سال آینده، ۵۰۰۰۰ « تارا » به بازار می آید
۱۱:۴۷ | ۱۳۹۹/۱۰/۲۰
گرندکس
قائم مقام ایران خودرو:

در سال آینده، ۵۰۰۰۰ « تارا » به بازار می آید

قائم مقام اجرایی مدیرعامل گروه صنعتی ایران خودرو گفت: قرار است در سال ۱۴۰۰، تعداد ۵۰ هزار دستگاه « تارا » تولید و روانه بازار شود.

به گزارش پرشین خودرو، حمید مرادی، با اعلام این خبر، تارا را ثمره خلاقیت مهندسان گروه صنعتی ایران خودرو و همدلی سازندگان داخلی دانست و از تولید انبوه آن، در اواخر امسال خبر داد.

وی افزود: خودروی تارا بر روی پلتفرم اختصاصی ایران خودرو و با همکاری بیش از ۱۳۲ سازنده توانمند داخلی طراحی و تولید شده است.

قائم مقام ایران خودرو، استحکام بالا و وزن کم را از ویژگی های اصلی ورق های به کار رفته در بدنه تارا دانست و گفت: پیش از این در تولید محصولات ایران خودرو از نسل قدیم ورق‌های سرد استفاده می‌شد و در مسیر توسعه محصولات، خودروی تارا از نسل جدید ورق‌ها با استحکام بالا نظیر ورق‌های دوفازی بهره می‌برد.

مرادی تصریح کرد: پروژه مشترکی میان ایران خودرو و فولاد مبارکه برای تولید داخل این ورق درحال اجرا است که این پروژه در گریدهای پایین به نتیجه رسیده و اجرا در گریدهای بالاتر درحال پیگیری است.

قائم مقام اجرایی مدیرعامل ایران خودرو، اضافه کرد: برای خودروی تارا برنامه ۱۰ ساله توسعه بازار تعریف شده که ظرفیت تولید آن به سالانه ۱۲۰ هزار دستگاه خواهد رسید.

مرادی افزود: خودروی تارا در دو نوع دستی و اتوماتیک و با موتور +TU5 و گیربکس پنج دنده تولید می‌شود. در برنامه آینده تولید این محصول با گیربکس شش سرعته و موتور EF7 پلاس قرار دارد.

قائم مقام اجرایی مدیرعامل ایران خودرو با اشاره به این که تولید انبوه خودرو تارا با گیربکس اتوماتیک از نیمه نخست سال آینده آغاز می‌شود، اظهار کرد: بیش از ۹۲ درصد از سازندگان این محصول از شرکت‌های قطعه ساز داخلی است.

وی با اشاره به این‌که پلتفرم تارا، پلتفرمی کاملا جدید است، تاکید کرد: تمامی اجزای پلتفرمی، شبکه برق و الکترونیک، موتور و گیربکس این خودرو به دست توانمند مهندسان ایرانی طراحی شده است.

مرادی خاطرنشان کرد: خودروی تارا از نظر ایمنی، عملکردی، کیفیت و امکانات رفاهی در میان خودروهای مشابه در بازار خودرو سرآمد خواهد بود.

قائم مقام ایران خودرو در پایان افزود: بر روی پلتفرم اختصاصی ایران خودرو، سه محصول جدید در حال طراحی است.

اجاره ماشین عروس
اجاره خودرو
نظر بینندگان
آرش
vote
۰
vote
۱۳۹۹/۱۰/۲۰
سمندی دیگر در راه است
!
!
!