شنبه ۹ مرداد ۱۴۰۰
پرشین خودرو
۱۱:۳۸ | ۱۳۹۹/۱۰/۲۴
جریمه کرونایی بیش از ۲۱۷ هزار خودرو
۱۱:۳۸ | ۱۳۹۹/۱۰/۲۴
اجاره خودرو
نیروی انتظامی خبر داد:

جریمه کرونایی بیش از ۲۱۷ هزار خودرو

نیروی انتظامی از افزایش چهاردرصدی تردد خودروها در روز گذشته نسبت به تاریخ مشابه در سال قبل خبر داد و شمار موارد اعمال قانونی کرونایی در این روز را نیز بیش از ۲۱۷ هزار دستگاه اعلام کرد.

به گزارش پرشین خودرو به نقل از ایسنا، نیروی انتظامی در تشریح عملکردش در اجرای طرح کاهش زنجیره انتقال بیماری کرونا در روز سه‌شنبه ۲۳دی ماه اعلام کرد که در این روز ۴۰۸۹ نفر از نیروهای خود را در ۱۹۵۸ نقطه از سراسر کشور به کار گرفته است.

با وجود این اقدامات اما برای اولین بار از زمان اجرای محدودیت‌های جدید کرونایی از آذر ماه، روزگذشته میزان تردد خودروها در جاده‌ها کشور از روند کاهشی خود در مقایسه با روز مشابه سال قبل خارج شده و چهار درصد در مقایسه با تاریخ مشابه در سال ۹۸ افزایش داشته است.

 

پلیسدر این روز ماموران پلیس از ۸۲۳۹ واحد صنفی بازدید کرده‌اند که نتیجه این بازدیدها صدور تذکر و صورتجلسه به ترتیب برای ۴۴۹۴ و ۱۰۰۸ واحد شده است. ۱۷۵ واحد صنفی متخلف نیز به دلیل بی‌توجهی به تذکرات قبلی و عدم رعایت پروتکل‌ها پلمب شدند.

تذکر زبانی به رانندگان بیش از ۲۰هزار خودرو

نیروی انتظامی تعداد تذکرهای لسانی مطرح شده از سوی مامورانش به رانندگان خودروها را نیز ۲۰ هزار و ۴۸ مورد در روز سه‌شنبه دانست و اعلام کرد که از ادامه سفر راننده و سرنشینان ۱۰ هزار و ۵۲۳ دستگاه خودروی سواری نیز جلوگیری شده و آنان به مبدا خود بازگشته‌اند.

موارد اعمال قانون در طرح محدودیت شبانه نیز در روز گذشته افزایش چشمگیری داشته از ۱۷۲ هزار و ۹۵۰ دستگاه خودرو به دلیل عدم رعایت زمان ممنوعه تردد جریمه شدند. تعداد خودروهای جریمه شده در مناطق نارنجی نیز ۳۹هزار و ۶۲۳ دستگاه و خودروهای جریمه شده در مناطق قرمز نیز ۴۰۶۷ دستگاه بوده است. به این ترتیب می‌توان گفت که در مجموع بیش از ۲۱۷ هزار دستگاه خودروی سواری به دلیل کرونا و محدودیت‌های ناشی از آن جریمه شده‌اند.

در روزی که گذشت ۴۹هزار و ۹۹۵ پیامک به رانندگانی که به مصوبات ستاد مقابله با کرونا توجه نداشتند نیز از سوی نیروی انتظامی ارسال شده است.

اجاره ماشین عروس
نظر بینندگان
!
!
!