یكشنبه ۱۰ اسفند ۱۳۹۹
پرشین خودرو
۱۶:۵۷ | ۱۳۹۹/۱۰/۳۰
علت کاهش قیمت لاستیک سواری چه بود؟
۱۶:۵۷ | ۱۳۹۹/۱۰/۳۰
اجاره خودرو

علت کاهش قیمت لاستیک سواری چه بود؟

سخنگوی صنعت تایر درباره علت کاهش ۱۵ درصدی لاستیک سواری در بازار توضیحاتی داد.

به گزارش پرشین خودرو به نقل از باشگاه خبرنگاران، مصطفی تنها سخنگوی صنعت تایر درباره کاهش 15 درصدی قیمت لاستیک، گفت: با توجه به اینکه قیمت ارز اثرات زیادی در قیمت نهایی محصولات دارد، از این روبا کاهش نرخ ارز، قیمت لاستیک نیز کاهش یافت. مسئله این است طبق توافقی که صورت گرفته، با توجه به اینکه قیمت مواد اولیه مداوم تغییر می کند، ثابت نگه داشتن قیمت ها ممکن نیست مگر اینکه به ضرر فروشنده و تولید کننده باشد.

او بیان کرد: معمولا قیمت گذاری سازمان حمایت و استعلام قیمت از مصرف کننده و تولید کننده زمان طولانی طول نیاز دارد تا قیمت ها بررسی و مستندات ارائه و قیمت های نهایی اعلام شود 2 تا 3 ماه زمان نیاز دارد، به همین دلیل ستاد تنظیم بازار تعیین قیمت کالا را به عهده خود نهاد صنفی تولیدکننده با رعایت موازین سازمان حمایت گذاشته است.

 

تایرسخنگوی صنعت تایر تشریح کرد: موازین سازمان حمایت در نظر گرفتن سود خالص 15 درصد برای تولید کننده است. کارخانه ها قیمت هایی را تعیین کردند و سازمان حمایت از مصرف کننده با آن ها وارد تعامل و قرار شد هر کارخانه نسبت به قیمت مردادماه ضوابطی را در نظر بگیرد و قیمت را افزایش دهد، یعنی آن مصوبه که ستاد تنظیم بازار تهیه کرده بود را محدود کردند.

تنها ادامه داد:به همین دلیل قیمت ها دوباره بازنگری شد و قیمت تعدادی از تایر ها در بعضی از کارخانه ها کاهش یافت.

سخنگوی صنعت تایر گفت: اینگونه نبود که قیمت تمام تولیدکنندگان به یک نسبت کاهش یافته باشد، البته این تغییر قیمت فقط در خصوص تایرهای سواری اعمال شده است.

برچسب ها:
قیمت تایر
نظر بینندگان
!
!
!