پنجشنبه ۲ اردیبهشت ۱۴۰۰
پرشین خودرو
read main data
۱۱:۱۵ | ۱۳۹۹/۱۱/۰۵
اخذ تصمیم خردمندانه برای جهش تولید خودرو
۱۱:۱۵ | ۱۳۹۹/۱۱/۰۵
معاون هماهنگی معاون اول رئیس جمهور اظهار امیدواری کرد؛

اخذ تصمیم خردمندانه برای جهش تولید خودرو

معاون هماهنگی و نظارت اقتصادی و زیربنایی معاون اول رییس جمهور اظهار امیدواری کرد: با گزارش‌هایی که تهیه و در جلسه کارگروه جهش تولید ارایه می شود، تصمیم خردمندانه ای اخذ شود که تولید در بخش خودرو جهش لازم را پیدا کند.

به گزارش پرشین خودرو، سعید شیرکوند، با بیان این مطلب و با مثبت ارزیابی کردن اقدامات اخیر ایران خودرو با وجود مشکلات و موانع، گفت: ایران خودرو تعداد تولید را افزایش داده و در شرایط فعلی محصول جدیدی را هم به تولید رسانده و این جای امیدواری زیادی دارد.

وی که در نشست با مدیرعامل گروه صنعتی ایران خودرو سخن می گفت، با تاکید بر این‌که هدفمان حمایت از خودروسازی به عنوان یکی از پیشران‌های اقتصاد کشور است، گفت: با اقدامات ایران خودرو، امیدواری بسیار زیاد است که بتوانیم خودروساز خوبی هم در منطقه و هم در دنیا شویم.

معاون هماهنگی و نظارت اقتصادی و زیربنایی معاون اول رییس جمهوری گفت: هزینه تمام شده خودرو بسیار بالا رفته و از سوی دیگر قیمت فروش محصولات در حدی باقی مانده که خودروساز حتی قادر به تامین هزینه تمام شده نیست. از سوی دیگر نیز قیمت خودرو در بازار به شکل غیر متعارفی افزایش یافته است.

شیرکوند تصریح کرد: عدم تعادل فعلی که نتیجه تحریم ها و شرایط خاص اقتصادی کشور است، سبب شده تا دولت توجه جدی به موضوع خودرو داشته باشد.

وی در پایان خاطرنشان کرد: خودرو تبدیل به کالای سرمایه ای شده و در واقع تقاضای موجود برای مصرف آن نیست، از طرفی شرایط برای تولید کنندگان نیز بسیار سخت شده است.

اجاره ماشین عروس
نظر بینندگان
!
!
!