جمعه ۸ اسفند ۱۳۹۹
پرشین خودرو
۱۱:۳۹ | ۱۳۹۹/۱۱/۰۹
اختصاص زمین 50 هکتاری برای توسعه ایران خودرو صحنه
۱۱:۳۹ | ۱۳۹۹/۱۱/۰۹
اجاره خودرو
/گزارش خبری/

اختصاص زمین 50 هکتاری برای توسعه ایران خودرو صحنه

معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار کرمانشاه، صنعت ایران خودرو را یکی از مهم‌ترین صنایع استان دانست که برنامه توسعه‌ای آن در دستور کار است و به همین منظور بیش از ۵۰ هکتار زمین در شهرستان صحنه به توسعه این صنعت اختصاص یافته که تحول بزرگی در صنایع استان خواهد بود.

به گزارش پرشین خودرو به نقل از ایرنا، «هدایت حاتمی» چهارشنبه شب در جلسه بررسی طرح توسعه شرکت ایران خودرو صحنه با حضور حجت الاسلام حسینی کیا نماینده مردم سنقروکلیایی، رضایی نماینده مردم صحنه هرسین و کنگاور در مجلس شورای اسلامی و همچنین مسوولان ایران خودرو، یکی دیگر از برنامه‌های هم راستا با توسعه ایران خودرو را ایجاد صنایع تکمیلی مرتبط با این صنعت عنوان کرد و افزود: ایران خودرو به عنوان یک صنعت مادر، ظرفیت تجمیع صنایع تکمیلی برای تامین کالاهای موردنیاز خود را دارد و ما از هرگونه طرحی در این زمینه حمایت خواهیم کرد.

وی اظهار داشت: یکی دیگر از برنامه‌های مورد نظر ما، ایجاد صنایع قطعه‌سازی خودرو است که به تقویت این صنعت در استان منجر خواهد شد.

در این جلسه در خصوص طرح توسعه این شرکت مذاکراتی انجام گرفت و مشکلات پیش روی طرح توسعه این شرکت مورد بررسی قرار گرفت و راهکارهایی ارایه شد.

 

ایران خودرو صحنهمدیرعامل شرکت ایران خودرو کرمانشاه نیز در این ارتباط گفت: باتلاش جهادی کارکنان این شرکت شاهد تحقق تولید یک سال گذشته در کمتر از ۹ ماه بودیم به طوریکه از ابتدای امسال تا اول آذر ۲۱ هزار و ۱۲ دستگاه خودرو پژو پارس در این شرکت تولید شد.

«محمد ملکی» افزود: این در حالی است که تولید کل محصولات شرکت ایران خودرو کرمانشاه در سال گذشته، ۲۱ هزار و ۱۰ دستگاه خودرو بوده که این مقدار ضمن شکستن رکورد تولید سالیانه شرکت، نسبت به مدت مشابه سال قبل رشد ۷۴ درصدی را نشان می‌دهد.

به گزارش ایرنا؛ تاسیس ایران خودرو کرمانشاه برمبنای مصوبه سفر مقام معظم رهبری در سال ۹۰ به کرمانشاه در دستور کار قرار گرفت.

پروژه ایران خودرو صحنه از سال ۹۴ کلید خورد و در سال ۹۶ با ظرفیت تولید ۱۲۰ دستگاه خودرو به بهره برداری رسید. هم اکنون ۴۰۰ نیروی کار در این شرکت تولیدی مشغول به کار هستند و تولید خانواده پارس شامل تی‌یو۵، اتوماتیک و پارس سال ایران خودرو را برعهده دارد.

کارخانه ایران خودرو کرمانشاه سوم مرداد ۹۶ با حضور دکتر جهانگیری معاون اول رییس جمهوری و وزیر وقت صنعت، معدن و تجارت و مسوولان محلی در نزدیکی شهر صحنه افتتاح شد.

شهرستان صحنه با ۷۷ هزار نفر جمعیت در ۵۵ کیلومتری شرق کرمانشاه واقع شده است.

نظر بینندگان
!
!
!