پنجشنبه ۷ اسفند ۱۳۹۹
پرشین خودرو
۰۹:۵۳ | ۱۳۹۹/۱۱/۲۴
موضوع واردات خودروهای خارجی دست دوم صحت ندارد
۰۹:۵۳ | ۱۳۹۹/۱۱/۲۴
اجاره خودرو
سخنگوی کمیسیون صنایع مجلس:

موضوع واردات خودروهای خارجی دست دوم صحت ندارد

سخنگوی کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی تکید کرد: موضوع واردات خودرو‌های خارجی دست‌ دوم صحت ندارد.

به گزارش پرشین خودرو، حجت الله فیروزی، با اعلام این خبر و با بیان اینکه ساماندهی بازار خودرو در کمیسیون صنایع و معادن مجلس در دستور کار است، گفت: عرضه و تقاضای خودرو برای ما مهم است و در این زمینه در کمیسیون بدنبال متعادل کردن بازار خودرو هستیم.

نماینده مردم فسا در مجلس با تأکید بر اینکه از چند ظرفیت برای واردات خودرو استفاده می‌شود، اظهار داشت: یکی از آن ظرفیت‌ها این است که در ازای صادرات خودرو‌های داخلی می‌توانند خودروی خارجی وارد کنند همچنین آن‌ها که قطعات خودرو‌های داخلی را صادر می‌کنند از محل این مورد نیز می‌توانند خودرو وارد کشور کنند.

فیروزی با بیان اینکه افرادی که نیازی به ارز دولتی ندارند می‌توانند واردات خودرو انجام دهند، اضافه کرد: به موازات آن این افراد تعهدی نیز به دولت ندارند و می‌توانند خودرو وارد کنند. همچنین افرادی از جمهوری اسلامی نفت خریداری کنند و بتوانند در خارج بفروش برسانند می‌توانند از محل فروش آن، خودرو وارد کنند.

سخنگوی کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی در خصوص موضوع واردات خودروهای خارجی دست دوم اظهار کرد: ابهامی که در سطح رسانه‌ها با موضوع واردات خودرو‌های خارجی دست دوم مطرح شد مربوط به موضوعی در کمیسیون تلفیق بودجه ۱۴۰۰ است.

وی افزود: موضوع خودرو‌های خارجی دست دوم شامل خودرو‌های کارکرده در مناطق آزاداست به این معنی که خودرو‌هایی که کارکرد داشته و مدتی در آن مناطق آزاد استفاده شده اند قابلیت وارد به شهر‌های داخل کشور را دارند و این موضوع، چون در لایحه ۱۴۰۰ مطرح بود پس از رد کلیات و بازگشت بودجه سال آینده به دولت نیز اکنون مسکوت خواهد ماند تا اینکه ببینیم لایحه دولت در این زمینه چه خواهد شد.
 

منبع: خبرگزاری صدا و سیما

نظر بینندگان
!
!
!